Kettenbrückengasse

You are here:

Regulamin wjazdu autobusem

Deutsch English Français Italiano

Español Česky Magyar


Parkingi dla autobusów 
Na płatnych parkingach dla autobusów zezwala się na bezpłatny postój tylko na czas wsiadania i wysiadania pasażerów nie dłuższy niż 30 minut. Wsiadanie i wysiadanie pasażerów musi być jednoznaczne dla służby parkingowej. Parkowanie jest zawsze płatne (nie ma tolerancji czasu). Karty parkingowe dostępne są w automatach na parkingach

Wysiadanie pasażerów 
Po wyjściu pasażerów z autobusu należy natychmiast odjechać. Nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów może spowodować nałożenie mandatu przez policję.

Odholowanie autobusów 
Autobusy zaparkowane w miejscach do wsiadania i wysiadania w sposób utrudniający ruch drogowy mogą zostać odholowane lub mogą zostać założone blokady kół. W przypadku założenia blokady kół należy skontaktować się z najbliższym posterunkiem policji. Jeśli autobus został odholowany, należy zwrócić się do wydziału urzędu miasta 48 (Magistrat), tel. +43 1 76043 (codziennie w godz. 0–24).

Wyłącz silnik – nie nocuj 
Podczas parkowania silnik autobusu nie może pracować. Nocowanie w autobusach jest w Wiedniu zabronione poza kempingami i terenami prywatnymi.

Zakaz parkowania dla autobusów w godz. 22–6 
Autobusów nie można parkować w odległości mniejszej niż 25 metrów od budynków mieszkalnych (w razie wyjątków umieszczone są odpowiednie informacje). W swoim hotelu w Wiedniu należy zapytać o najbliższy parking nocny.

Strefy krótkiego parkowania 
Tutaj od pierwszej minuty potrzebny jest bilet parkingowy (wypełniony należy włożyć za przednią szybę). Strefy krótkiego parkowania są oznaczone tylko w kierunku wjazdu do poszczególnych dzielnic. Dni obowiązywania opłat oraz czas parkowania znajdują się na tablicach informacyjnych lub w folderze dotyczącym stref krótkiego parkowania, wydanym przez Vienna Tourist Board. Bilety krótkiego parkowania dostępne są w kioskach (Tabak Trafik), na stacjach paliwi w Wiener Linien.

Całoroczna strefa dla autokarów – dojazd do centrum 
Dojazd w ciągu ulic Ringstrasse i Franz-Josefs-Kai jest możliwy w każdej chwili w celu dowiezienia lub odebrania pasażerów, jednak tylko z ważną kartą wjazdu dla autobusu. Kartę wjazdu dla autobusu można otrzymać w swoim miejscu docelowym znajdującym się w tej strefie (hotel/obiekt/restauracja). Należy zwrócić się bezpośrednio do personelu tych obiektów. Płatne parkowanie autobusów w centrum: patrz plan szczegółowy. 

Strefa dla autokarów – przepisy specjalne 
Zakaz wjazdu autobusów – za wyjątkiem autobusów z ważną karta wjazdową – w 4 soboty adwentu oraz na specjalne okazje (patrz www.bus.vienna.info) dla dzielnic 1., 6., 7., 8. i 9.

Kartę wjazdową dla autobusu można zamówić:

Hotel Card Event Card Transfer Card

Dojazd do lotniska wiedeńskiego 
Informacje na temat dojazdu autobusów czarterowych do lotniska wiedeńskiego