Pub in the City Rail Arches on the Gürtel
© WienTourismus/Bryan Duffy

Alt geçitlerde canlı gece hayatı

İlk görüşte Gürtel, Viyana'nın manzaralı bölgelerinden değildir. Şehiriçini ve banliyoları birbirine bağlayan, ve Şehrin eski trenyolu viyadükleri arasında giden metronun bulunduğu ana yoldur. Ancak buna tamamen tezattır. Kemer ve istasyonlar Jugendstil mimarı Otto Wagner tarafından dizayn edilmiştir, ve Thaliastrasse ve Nussdorferstrasse arasındaki kemerler müzik mekanlarının evidir. Yoğun trafik nedeniyle yüksek sesli müzik sorun olmaz, böylece müzik grupları ve DJ'ler heryerdedirler. Yaz partileri kaldırım cafelerine kayar-bütün gece-ve Ağustos sonunda Gürtel Gece Yürüyüşü sahnesinde bütün barlar binlerce ziyaretçi ve canlı müzikle bir araya gelir.

Gürtel'deki steller popülerliği Chelsea tarafından tetiklenmiştir. Sahibi, eski profesyonel futbolcu, genelevlerin olduğu dönemde mekanı cesurca açmıştır. Canlı müzik grupları ve DJ'ler Britpop, punk ve bunun gibi tarzlarda müzik yaparlar. Chelsea ile komşuları arasındaki fark ilk bakışta çok belirgindir. Tek birşey, standart camsız ön cephesidir. Rhiz bar, birkaç adım ötede, içeride neler olduğunu gizlemez. Burası Viyana'nın elektronik evidir, ve laptopta müzik.

B72'de, gitar müziği ve elektonik tınılar karışır. Komşu olan Seen Gürtel'in yeni eklenen mekanlarındandır. B72 gibi, iki kata ayrılır ve müdavimlerine langırt ve diğer başka imkanlar verir. Diğer yeni gelen ALL In moda müzik ve kokteyleri ile övünür.

Tarz bar Q (kju:) parti ortamı ile özdeşleşmiş adını müziğine uygun lezzetli içecekler ve RnB ile tamamlar. Shiraz'da ortam daha durgundur. Nargile ve otantik dekorasyon, oryantel ortamda, kanape ve iyi şarap ile rahat bir akşam geçirilebilir.

B72

Hernalser Gürtel, Stadtbahnbogen 72 , 1080 Wien

Chelsea

Lerchenfelder Gürtel, Stadtbahnbögen 29-30 , 1080 Wien

Q [kju:]

Währinger Gürtel, Stadtbahnbogen 142-144 , 1090 Wien

rhiz

Lerchenfelder Gürtel, Stadtbahnbögen 37-38 , 1080 Wien

Shiraz

Döblinger Gürtel , Stadtbahnbogen 185 , 1090 Wien

 

Teilen, bewerten und Feedback
Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *