MuseumsQuartier, central courtyard
© WienTourismus/Christian Stemper

Lezzet Bölgeleri

MuseumsQuartier yalnız dünyanın önde gelen kültür alanı değil aynı zamanda restaurant ve kafeleri ile popüler dış mekan eğlence alanıdır. Birkaç cadde ötede Spittelberg bölgesi, değişik tat ve tarzda barlar, restaurantlar, butikler ve el işi dükkanları sunmaktadır.

Çok iyi gelişen eğlence mekanı sahnesi Viyana'nın alışveriş alanlarına da sıçradı. Naschmarkt ve yanıbaşı Freihaus bölgesi şehrin en canlı iki alanıdır. Naschmarkt renklerle donatılmış-nereye baksanız sebze tezgahları, et ve balık, bunun yanında Viyana klasik mutfağından Hint mutfağına kadar çeşitli insanlarla dolu restaurantlar görürsünüz. Trendy Freihaus bölgesi galeriler, barlar, kafeler ve restaurantlarla doludur. Brunnenmarkt'ta Yppenplatz ve Karmelitermarkt popüler buluşma yerleridir.

Genç bar işletmecileri düzenli olarak Gumpendorfer Strasse civarını Mariahilfer Strasse ve Naschmarkt arasındaki arka caddelerdeki dükkanları değiştirerek ilgi merkezi haline getiriyorlar. Sayılı popüler restaurantlar saygın eski Biedermeier binaları arasında Margaretenplatz civarında konuşlandılar - Schönbrunner Strasse yakınında Schlossquadrat avlusunda gizli birçok bahçe bulunmaktadır.

Yıllardır şehrin ilgi çeken gece hayatının bir parçası olan Gürtel çevresinde, boylu boyunca restaurant ve barlar bulunmaktadır. Trafiğin yoğun olduğu Lerchenfelder ve Döblinger bölgesinde müzik kulüpleri ve barlar sıralanmıştır. Eski AKH Üniversite kampüsü, bir zamanlar üniversite kliniği iken şimdilerde öğrencilerin takıldığı popüler bir yer. Her ziyaretçi için harmanlanmış zengin, değişik bar ve restaurantların bulunduğu yeşil bir vaha gibidir.

Teilen, bewerten und Feedback
Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *