Zum Schwarzen Kameel restaurant
© WienTourismus/Peter Rigaud

Lüks Restoranlar

 

Viyana mutfağı dünyada bilinir ve şöhreti vardır. Geleneksel, Viyana kültür zevki pratik bulunur. Ancak lüks yemek yeme için de Viayana mutfağı modern ve mükemmelliği ve yüksek kalitesi ile örnek gösterilir. Bunu temsil eden tanınmış restoranlar Stadtpark'taki Steirereck, yine Viyana mutfağı kendi yorumu ile Walter Bauer Restaurant, 3 Hacken, Zum Schwarzen Kameel ve Marz & Sohn.

Viyana mutfağı dünyada mutfağın şehir ile beraber anıldığı tek mutfaktır. 

Dünya şehri, Viyana aynı zamanda meşhur uluslararası mutfaklarını da sunar, İtalyan mutfağından (Fabios gibi) Asya mutfağına kadar (Kim kocht). 2010 yılında, atış yıldızı Konstantin Filippou kendi yorumu ile Michelin yıldızına Novelli'de Akdeniz yemeği yaptı. Indochine 21,   2010 sonbaharından itibaren yeni iç dizaynı ve menüsü ile etkiledi. Wini Brugger Indochine 21'de saflığa yalnız sunum ile değil Fransız-Viyetnam mutfağı ile ulaşıyor. Çok ödüllü RieGi'de menü geleneksel yerel mutfaktan akdeniz tatlarına kadar çeşitli. Burada Georg Rotböck Şubat 2010'dan beri yeni mutfak şefi.

Yeni İlgi odağı yerler

Birçok yeni lüks otel Viyana da birkaç lüks restoranın açılışını görecek. Aralık 2010'dan itibaren Antoine Westermann Tuna kanalı üzerinde bulunan 5 yıldızlı otel Sofitel Viyana'da aşçılık yapacak. Ayrıca 3 Michelin yıldızını Le Loft için getirecek. Ünlü mimar Jean Nouvel tarafindan dizayn edilen 18. kat, şef ahçı Westermann'ın Fransız zerafetini seçkin yemekleri ile birleştirmektedir. Nisan 2011'de yeniden açılan Palais Coburg şef ahçı Silvio Nickol ile yeniden gurme tapınağı haline geldi.

Çok ödüllü şef Christian Petz'i alışılmadık bir ortamda deneyimlemek isterseniz Badeshiff'in güvertesinde marjinal restoran Holy Moly'e gitmelisiniz. Sakin ortamda yemek ustasından her damağa uygun, sade yemekler. Yanında, The Motto am Fluss'ta, genç Mario Bernatovic fırını ile meşguldür. Retoran Bratislava hızlı Katamaranı(Twin City Liner) limanında Temmuz 2010'da açılmıştır ve müşterilerine 2 katta hizmet vermektedir.

Le Loft im Sofitel Vienna

Praterstraße 1, 1020 Wien, www.sofitel.com
Reservation required

Palais Coburg

Coburgbastei 4, 1010 Wien, www.palais-coburg.at

Steirereck

Am Heumarkt 2A/Stadtpark, 1010 Wien, www.steirereck.at

Mraz & Sohn

Wallensteinstraße 59, 1200 Wien, www.mraz-sohn.at

Novelli

Bräunerstraße 11, 1010 Wien, www.novelli.at

RieGi

Schauflergasse 6, 1010 Wien, www.riegi.at

Fabios

Tuchlauben 6, 1010 Wien, www.fabios.at

Indochine21

Stubenring 18, 1010 Wien, www.indochine.at

Kim kocht

Lustkandlgasse 4, 1090 Wien, www.kimkocht.at

Holy Moly am Badeschiff

Donaukanal beim Schwedenplatz, 1010 Wien, www.badeschiff.at

Motto am Fluss

Schiffsstation Wien City, Donaukanal beim Schwedenplatz, 1010 Wien
www.motto.at/mottoamfluss

Teilen, bewerten und Feedback
Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *