Vienna Media News

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

You are here:

Informacje prasowe miasta Wiedeń: wrzesień - grudzień 2020 Jesień 2020: Tyle sztuki w jednym mieście

curated by w ciągu ponad dziesięciu lat istnienia stał się ważnym festiwalem sztuki współczesnej: Kuratorzy z całego świata zostali zaproszeni do zaaranżowania wybranych wiedeńskich galerii. Z jednej strony wydarzenie to ugruntowało swoją pozycję, jako platforma networkingowa, z drugiej otwiera nowe perspektywy przed galeriami.

Parallel Vienna jest hybrydą targów sztuki, platformy wystawienniczej i pracowni artystycznej. Jak sama nazwa wskazuje, wiedeńskie wydarzenie artystyczne odbywa się w tym samym czasie, co wiedeńskie targi sztuki współczesnej. Wyważona mieszanka współczesnej sztuki i ugruntowanych pozycji jest prezentowana w nietypowych lokalizacjach, takich jak opuszczone nieruchomości. Bogaty program towarzyszący obejmuje dyskusje, występy, koncerty i formaty klubowe.

Na austriackich, międzynarodowych targach sztuki viennacontemporary gromadzą się w Marx Halle renomowane galerie, wschodzące gwiazdy i uznani mistrzowie świata sztuki. Targi skupiają się na Europie Środkowej i Wschodniej, umieszczając Wiedeń na tydzień w centrum współczesnej sceny artystycznej. W 2019 roku w międzynarodowych targach sztuki wzięło udział 110 galerii i instytucji z 26 krajów oraz około 30.000 zwiedzających.

Natomiast miłośnicy designu znajdą coś dla siebie podczas Vienna Design Week. Popularny festiwal zaprasza do odkrywania designu na nowo w całym mieście dzięki ciekawemu i bogatemu programowi wydarzeń (prezentacje, filmy, prelekcje, wydarzenia, instalacje, wycieczki z przewodnikiem, promocje i przyjęcia). Głównym obszarem, gdzie skoncentrowane będą atrakcje Vienna Design Week 2020 jest 12. dzielnica, a krajem gościnnym będzie Szwajcaria.

Na targach sztuki Fair for Art Vienna w wiedeńskiej Auli Nauk zaprezentowane zostaną dzieła sztuki współczesnej, obrazy z minionych wieków i arcydzieła od starożytności po Art Deco.

Wiedeńska Jesień Sztuki to także Art & Antique, targi sztuki, antyków i designu, które odbywają się co roku w wiedeńskim Hofburgu. Około 50 austriackich i zagranicznych handlarzy oraz właścicieli galerii wystawia i sprzedaje sztukę od starożytności po dzień dzisiejszy.

Podczas Vienna Art Week Wiedeń będzie mekką dla miłośników sztuki i ekspertów z całego świata. To wydarzenie z mnóstwem wystaw, dyskusji panelowych, wykładów, prelekcji artystów, specjalnych wycieczek, instalacji, interwencji i występów.

Wycieczki w ramach inicjatywy Open House Wiedeń oferują niezwykły wgląd w szacowne budynki i współczesne atrakcje budowlane, cenne architektonicznie budynki biurowe i przemysłowe, budynki mieszkalne, a nawet prywatne mieszkania. W 2020 roku wydarzenie nie odbędzie się w zwyczajowej formie. Zamiast tego będzie gospodarzem ogólnoświatowego festiwalu online z 48 godzinami atrakcji poświęconych ekscytującej architekturze z całego świata.

Contact

Vienna Tourist Board
Helena Hartlauer
Media Relations
Tel. (+ 43 1) 211 14-364