Wiedeńskie informacje prasowe 07/2020 Lato w Wiedniu: warte przeżycia, bezpieczne, czyste


W rankingu Global Liveability Index przygotowanym przez „Economist Intelligence Unit” Wiedeń zajął pierwsze miejsce w 2018 i 2019 roku, podobnie jak w zestawieniu Smart City Strategy Index firmy konsultingowej Roland Berger. W kategorii „Place” rankingu Anholt-Ipsos City Brands Index na 2020 rok, który obejmuje takie obszary jak klimat, czystość, wygląd budynków i krajobraz, Wiedeń również stanął na najwyższym stopniu podium. W kwietniu 2020 roku przyznano Wiedniowi, jako najbardziej zielonemu miastu świata, pierwsze miejsce w zestawieniu World’s 10 Greenest Cities (agencji konsultingowej Resonance) za tereny zielone, komunikację publiczną i zrównoważony rozwój. Dzięki podjęciu adekwatnych środków bezpieczeństwa i odpowiedniej infrastrukturze medycznej w czerwcu 2020 roku Wiedeń znalazł się na liście 20 najbezpieczniejszych destynacji turystycznych w Europie, opracowanej przez portal turystyczny European Best Destinations, jako jedno z nielicznych dużych miast najmniej dotkniętych przez wirusa SARS-CoV-2.

Środki bezpieczeństwa dla odwiedzających Wiedeń

Kto pomimo przestrzegania wszystkich środków bezpieczeństwa zachoruje podczas urlopu w Wiedniu, może w pełni zaufać kompleksowym procedurom higieny i bezpieczeństwa wdrożonym przez miasto. Osoby z podejrzeniem zachorowania na COVID-19 lub osoby przyjezdne z lekkimi objawami chorobowymi, które nie mają możliwości odbycia kwarantanny domowej, w razie potrzeby mogą zostać umieszczone w odpowiednich placówkach w mieście. Według najnowszych danych, miasto Wiedeń dysponuje w sumie ok. 6.000 miejsc w 30 obiektach.

Osoby, które udają się na kwarantannę w jednej z placówek udostępnionych przez miasto na podstawie zarządzenia bądź decyzji urzędowej (na mocy ustawy o zwalczaniu epidemii), nie ponoszą kosztów pobytu. Turyści mogą odbyć kwarantannę także w hotelu – o ile takiej opcji nie stoi na przeszkodzie zarządzenie z urzędu – jednakże w takiej sytuacji sami płacą za pobyt. Decyzja o możliwości przetransportowania zakażonej lub chorej osoby do domu jest podejmowana indywidualnie i zależy m.in. od jej stanu zdrowia i drogi, jaką musi przebyć.

Biuro Promocji Wiednia WienTourismus opracował dla branży hotelowej szczegółowe instrukcje postępowania w przypadku podejrzenia zachorowania na COVID-19 (przez gościa lub pracownika). Są one dostępne na stronie B2B WienTourismus. Dodatkowo Biuro Promocji Wiednia WienTourismus i Wiedeńska Izba Gospodarcza zaprezentowały higieniczny znak jakości dla hoteli o nazwie „Safe Stay”. Wiedeń współpracuje również przy pierwszej globalnej marce bezpieczeństwa „Save Travels”.

 

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Matthias Schwindl
Tel. (+ 43 1) 211 14-361

Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Rate this article
Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links