Wiedeńskie informacje prasowe 02/2019 Parada EuroPride 2019 w Wiedniu


Od 1 do 16 czerwca 2019 r. podczas EuroPride 2019 w Wiedniu odbędą się liczne wydarzenia, dyskusje i wydarzenia kulturalne, a także imprezy na rzecz równości i tolerancji oraz przeciw homofobii i wykluczeniu. Dla odwiedzających przygotowano m.in. bieg EuroPride Run, specjalną plażę Pride Beach, plan dnia w duchu Pride w zoo, a  także program wycieczek z serii Pride Tours po wiedeńskich muzeach. Podczas całego wydarzenia będzie można wziąć również udział w jednym z wieczorów filmowych czy dniu EuroPride na odkrytym basenie Schönbrunnerbad.

Ustawiona na placu Rathausplatz wioska Pride Village stanie się centrum społeczności EuroPride. Dodatkowo wybudowany Park Pride – prawdopodobnie przed Kościołem Wotywnym w parku Zygmunta Freuda – będzie, szczególnie w ciągu ostatnich trzech dni EuroPride, „alternatywą” dla wszystkich, dla których gwar na placu Rathausplatz okaże się zbyt duży. W sumie organizatorzy spodziewają się podczas EuroPride 2019 w Wiedniu ponad miliona odwiedzających.

Punktem kulminacyjnym uroczystości będzie Tęczowa parada, która 15.06.2019, jak zwykle z hukiem, przejdzie wspaniałym, wiedeńskim bulwarem Ringstraße. Ukoronowaniem parady będą liczne przemówienia, w tym te międzynarodowych gwiazd, którę stanowić będą sygnał do rozpoczęcia hucznej nocnej imprezy.

Rok 2019 jest szczególny dla społeczności LGBT: przed 50 laty – 28 czerwca 1969 roku – obława w nowojorskim barze „Stonewall Inn” wywołała zamieszki, których wpływ odczuwalny jest do dziś. Rozruchy te zapoczątkowały nadal trwającą walkę o równe prawa społeczności LGBT. Co roku w czerwcu, prawie na całym świecie organizowane są z tej okazji liczne parady.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Helena Hartlauer
Tel. (+ 43 1) 211 14-364

Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Rate this article
Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links