You are here:

Viyana Basın Bildirisi - 11/2018 Dünya Kahvelerine Seyahat

Kahve dünyası, bilgi alma, tadım ve deneme için Viyana Ottakringer Bira Fabrikası’nda 11.-13.01.2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan Viyana Kahve Festivali’nde buluşacak.

Kahve üreticileri ve satıcıları, en özel makine, öğütücü ve aksesuarları sergileyerek ham kahve spesiyallerinden kahve kavurma işlemlerine kadar kahve dünyasının tüm çeşitliliğini gösterecekler. Profesyonel baristolar, espresso, filtre kahve veya soğuk çekim kahveleri çeşitli şekillerde ve sanatsal bir şekilde gözler önüne serecek. Ziyaretçiler, portatif filtre, tam otomatik makineler, aeropress veya döküm yöntemleri hakkında bilgi edinebilecekler. Kahve öğütücü firmalara ek olarak, ham kahve bayileri de dünyanın en iyi bölgelerinden gelen kaliteli kahveleriyle kendilerini temsil edecekler. Viyana barmenlerinin önde gelenleri ise ayrıca kahve eşliğinde sunulan özgün kokteylleri hazırlayacak.

Viyana Kahve Festivali, elbette ki evde kahve keyfi için kavrulmuş enfes kahvelerden, çeşitli aksesuarlara ve ideal kahve makinelerine kadar birçok şeyi satın alma fırsatı da sunuyor. Bu üç günde uzmanlar tadım, atölye ve derslerde kahve, makine, hazırlık ve eğitim hakkındaki bilgilerini kamuoyuna da iletecekler. "VCF Masterclass" galada Portland, Oregon'dan Amerikan Rob Hoos ile teori ve pratik yapacak. Milano, Londra ve Krems'deki Mumac Akademisi'nin Barista eğitmenleri, eğitim ve öğretime kapsamlı bir bakış açısı sağlacak.

Onur konuğu olarak Dünya 2018 Barista Şampiyonu Agnieska Rojewska, açılış konuşmasıyla Viyana Kahve Festivali'ni açacak. Barista, Latte Art, Brewers Cup ve Cup Tasting gibi dört eyalet şampiyonası için en iyi Avusturyalı Baristalar adeta düello yapacaklar.

11. ve 12.01.2019’da Ottakringer bira fabrikasında saat 20'den sonra düzenlenecek partide canlı müzik ve dans eşliğinde birçok kişi networking imkanı bulacak. 11.01.2019 günü saat 14.00'e kadar sadece bu sektördeki firmalar için B2B-Day, yani ikili görüşmeler düzenlenecek, daha sonra ise festival halk için açılacak.

Contact

Vienna Tourist Board
Helena Hartlauer
Media Relations
Tel. (+ 43 1) 211 14-364