Vienna Media News September 2018

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

You are here:

Wiedeńskie informacje prasowe 09/2018 Boże Narodzenie w Wiedniu

Pierwsze jarmarki adwentowe i świąteczne otwierają się już w połowie listopada, w tym chyba największy, odbywający się na Placu Ratuszowym w ramach Wiener Weihnachtstraum. Tuż po nim pojawiają się Świąteczne Wioski na Placu Marii Teresy, jarmark przed Pałacem Belweder i na kampusie Uniwersytetu Wiedeńskiego. Do większych atrakcji należą także Jarmark Kulturalny i Bożonarodzeniowy przed Pałacem Schönbrunn i Art Advent przed kościołem św. Karola.

Wiedeńskie jarmarki adwentowe prezentują obszerny świąteczny asortyment, obejmujący m.in. świece, ozdoby choinkowe, rękodzieło artystyczne, szopki, zabawki, pomysły na prezenty i dekoracje. W przedświąteczny nastrój odwiedzających wprawia także bogata oferta kulinarna: gorące napoje, takie jak herbata korzenna, czekolada, grzane wino i poncz, solidne dania i słodkie przysmaki. Zima w MQ (www.mqw.at) w Dzielnicy Muzeów roztacza świąteczny nastrój troszkę innego rodzaju, na który składają się oryginalna, zimowa dekoracja, artystyczne instalacje świetlne i wiele innych atrakcji.

Muzyczne przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia proponuje w adwentowe weekendy wiedeński Ratusz, który zaprasza na Międzynarodowe Śpiewy Adwentowe. Świąteczne i adwentowe pieśni, w stylu gospel i inspirowane muzyką ludową, zaśpiewają chóry z całego świata. 21.12.2018, podczas koncertu galowego Christmas in Vienna w Wiener Konzerthaus, będziemy mogli zobaczyć gwiazdy opery prezentujące swoje ulubione świąteczne melodie (www.christmasinvienna.com). Koncerty adwentowe odbywają się też w Katedrze św. Szczepana (www.kunstkultur.com) i w kościele Minorytów (www.minoritenkirche-wien.info). W barokowym kościele św. Anny w śródmieściu gości cykl koncertów Trompetenzauber (www.annakirche.at), którego muzyczne spektrum sięga od klasyki wiedeńskiej po pieśni adwentowe z różnych krajów. Także w kościele Kawalerów Maltańskich (www.malteserorden.at) można się wsłuchać w uroczyste dźwięki trąbek.

Chór chłopięcy Wiener Sängerknaben podczas adwentu możemy usłyszeć w jego sali koncertowej MuTh (www.muth.at). W Sali Eroica Pałacu Lobkowitzów przed świętami mamy w programie barokowe koncerty na oryginalnych instrumentach w wykonaniu zespołu Clemencic Consort (www.clemencic.at). Również na wielu świątecznych jarmarkach muzykują chóry i orkiestry dęte, na przykład na placu Freyung czy przed Pałacem Schönbrunn.

Najważniejsze jarmarki adwentowe i świąteczne, uporządkowane według dzielnic:

Contact

Vienna Tourist Board
Helena Hartlauer
Media Relations
Tel. (+ 43 1) 211 14-364