You are here:

Wiedeńskie informacje prasowe 06/2018 Jedzenie w parkach

Park Volksgarten przy promenadzie Ringstrasse zachwyca setkami odmian róż i pawilonem Volksgarten w oryginalnym stylu z lat 50. XX wieku. W sielankowym ogródku zamówić można dania z programu kulinarnego obejmującego poranne śniadania, jak i wieczorny grill. W położonym po sąsiedzku parku Burggarten w restauracji Palmenhaus, w słoneczne dni warto usiąść na chwilę na dużym tarasie z widokiem na park. A podczas padającego deszczu można się schować i zjeść coś we wnętrzu imponującej szklanej hali w secesyjnym stylu.

Park miejski Stadtpark był pierwszym publicznym parkiem w Wiedniu i został założony przy promenadzie Ringstrasse około 1860 roku w angielskim stylu krajobrazowym. Tutaj znajduje się restauracja Steirereck, który ma dwie gwiazdki w Przewodniku Michelin i zajmuje zaszczytne 10. miejsce na liście 50 najlepszych restauracji świata. Luksusowa restauracja urzeka współczesnymi interpretacjami dawnych przepisów i wykorzystaniem niemal zapomnianych w kuchni austriackiej składników. Właściciele Steirereck prowadzą również mniejszy lokal Meierei im Stadtpark, który koncentruje się na rozkoszowaniu się smakiem sera. Kolejnymi punktami gastronomicznymi w parku miejskim Stadtpark są Das Johann w Kursalon Wien, a w miesiącach letnich Café Francais. Co roku w maju, rozległy park jest miejscem odbywania się festiwalu gastronomicznego Genuss, w ramach którego prezentowane są wyszukane kulinarne specjały od austriackich producentów i drobnych manufaktur.

Najstarszy barokowy ogród w Wiedniu, Augarten, znajduje się w 2. dzielnicy. W parkowym zamku Augarten działa manufaktura porcelany oraz elegancka kawiarnia-restauracja Augarten z dwoma dużymi tarasami. W zielonym Praterze spacerowicze i wędrowcy mogą zatrzymać się w restauracji Lusthaus.

W parku pałacowym Schönbrunn wiedeńska dynastia kawiarniana Landtmann prowadzi w ciepłym sezonie Jausen Station, a w parku Türkenschanz osiedliła się restauracja Meierei Diglas i od połowy marca do połowy grudnia oferuje klasyczne dania kuchni wiedeńskiej. Ponadto w parku Lainzer Tiergarten znaleźć można kawiarnio-restaurację Hermes, która znajduje się w willi Hermesvilla, której budowę zlecił cesarz Franciszek Józef dla swojej żony Elisabeth ("Sisi").

Contact

Vienna Tourist Board
Helena Hartlauer
Media Relations
Tel. (+ 43 1) 211 14-364