Wiedeńskie informacje prasowe 06/2018 Nowości gastronomiczne z Wiednia


Luksusowy hotel Sacher w centrum Wiednia przebudował w ostatnich miesiącach jedną ze swoich sal restauracyjnych. Nowy Sacher Eck naprzeciwko Opery Narodowej został urządzony w typowym dla Sachera stylu z czerwonymi materiałami pluszowymi, marmurowymi elementami i kryształowymi żyrandolami. Na dwóch piętrach oprócz legendarnego oryginalnego tortu Sachera zamówić można również małe, słone przekąski. Florian Günzel, wcześniej Chef de Cuisine w „Das Loft” hotelu Sofitel Vienna Stephansdom, w połowie marca 2018 roku otworzył własną restaurację. Restauracja [aend] w 6. dzielnicy opiera się na kuchni „casual fine dining” i menu z wieloma daniami. Wyborne dania przygotowywane są na środku restauracji, o powierzchni około 100 m².

W ulicy Herrengasse, w 1. dzielnicy, wkrótce pojawi się nowy lokal Tian Bistro, oferujący kreatywne wegetariańskie jedzenie, również na wynos. Jest to już druga koncepcja bistro nagrodzonej gwiazdkami Michelin wiedeńskiej restauracji Tian, która specjalizuje się w kreatywnej, bezmięsnej kuchni na wysokim poziomie. W samym sercu miasta, wiedeńska sieć piekarni Anker otworzyła oddział z wyłącznie wegańskimi produktami. W punkcie na placu Stephansplatz (w przejściu metra) oprócz asortymentu 50 wegańskich produktów, dostępne są również wyjątkowe wegańskie przekąski.

Wegańskie burgery to przepis na sukces w Swing Kitchen, która otworzyła piątą restaurację w Wiedniu. Na ulicy Währinger Straße w 9. dzielnicy znajduje się wegańska i przyjazna klimatowi restauracja fast food. W tym miejscu nie stosuje się żadnych plastikowych opakowań, a składniki dań pochodzą z upraw regionalnych, wolnych od GMO. Sieć wegańskich lodziarni Veganista również rozwija się prężnie. Szósty salon został otwarty na Ameringstraße w 6. dzielnicy. Każdego dnia wybierać można spośród 18 różnych smaków. Oprócz klasyków, takich jak lody czekoladowe czy truskawkowe, zamówić można także niezwykłe smaki, jak np. bazylia czy orzechy pekan i syrop klonowy. Jednym z hitów sprzedaży jest „Inbetwiener”, dwa ciastka przełożone różnymi rodzajami lodów.

Café & Schloss Cobenzl, popularny cel wypadów na górze Cobenzl górującej nad Wiedniem, w 2019 roku otrzyma całkiem nowym wizerunek. Podobnie jak w ubiegłym roku, do jesieni 2018 roku restauracja będzie w między czasie wykorzystywana na niedzielne pikniki i imprezy.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Matthias Schwindl
Tel. (+ 43 1) 211 14-361

Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Rate this article
Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links