Vienna Media News February 2018

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

You are here:

Wiedeńskie informacje prasowe 02/2018 Wiedeńska obfitość barów

Jednym z najnowszych miejsc na mapie życia nocnego w Wiedniu jest położony w pobliżu Wiedeńskiej Opery Narodowej i parku Burggarten bar Stadtbar. Wystrój wnętrz z czerwonymi kanapami i czarną, aksamitną kurtyną nawiązuje do tematyki teatralnej, natomiast oryginalne kafelki w secesyjnym stylu nadają temu miejscu wiedeński charakter. W jednej z piwnic przy wiedeńskiej promenadzie Ringstraße znajduje się nowy bar typu speakeasy Clandestino at Mercado, gdzie goście mogą poczuć atmosferę 50-tych. Do mieszania drinków wykorzystywane są w fachowy sposób południowoamerykańskie i azjatyckie składniki. Tej samej zasadzie hołduje się w znajdującej się nad barem restauracji Mercado. W barze Salopp przy placu Passauer w 1. dzielnicy główny akcent położono na niezobowiązującą, zrelaksowaną atmosferę. Kreacje drinków są zainspirowane wrażeniami i doświadczeniami, jakie podczas swoich podróży zebrali pochodzący z różnych krajów barmani. W centrum Wiednia już wkrótce pojawi się druga lokalizacja popularnego baru Roberto American Bar. W eleganckim wnętrzu – marmur, lustra, żyrandole – podawane będą wykwintne przekąski, a z dużego ogródka dla gości rozpościerał się będzie widok na katedrę św. Szczepana; bar będzie otwarty już od godz. 11:00.

W pobliżu placu Schwarzenbergplatz pojawił się nowy lokal typu Dinner-Bar. W barze Bar3 przy ulicy Salesianergasse napić się można m.in. koktajli z lat 20-tych i 30-tych, przygotowywanych według oryginalnych przepisów, w tym częściowo zapomniane klasyki takie jak „Fashion Martini” lub „Twenty Five”. W karcie dań widnieją wyborne dania mięsne kuchni amerykańskiej. W nowym barze Matiki Bar w 7. dzielnicy można natomiast w łatwy sposób przenieść się w świat marzeń o morzach południowych. Barmani przygotowują tu koktajle takie jak „Zombie”, w nieco delikatniejszej, nowoczesnej wersji. Trunki podawane są w stylowych kubkach ceramicznych. The BirdYard w 8. dzielnicy jest połączeniem restauracji i baru. Podczas, gdy na górze można dobrze zjeść, w suterenie zamówić można ciekawe drinki oraz nacieszyć oczy kolorowymi malowidłami ściennymi. W zabytkowej piwnicy ze sklepieniem łukowym w 9. dzielnicy znajduje się bar Krypt, którego wystój inspirowany jest barami z lat 20-tych. Ekstrawagancki wystrój wnętrz zaprojektowany przez wiedeńskie biuro KLK został wyróżniony nagrodą American Architecture Prize 2017.

Także w świecie wiedeńskich klubów dzieje się wiele ciekawego. Dawne kino miejskie przy placu Schwarzenbergplatz otrzymało drugie życie, jako klub Club Schwarzenberg. Nowa lokalizacja klubowa dysponuje nowoczesną instalacją świetlną i dźwiękową oraz galerią dla VIP-ów. Odbywają się tu najczęściej imprezy w stylu R’n’B, Hip Hop i House. Club Alice w wiedeńskim śródmieściu znajduje się w miejscu, gdzie wcześniej funkcjonował Club Palffy. Koncepcja nowego klubu nawiązuje do treści powieści fantastycznej „Alicja w krainie czarów”. Natomiast wraz z otwarciem klubu Camera Club w 7. dzielnicy na nocną mapę Wiednia powrócił legendarny klub nocny.

Contact

Vienna Tourist Board
Helena Hartlauer
Media Relations
Tel. (+ 43 1) 211 14-364