You are here:

Wiedeńskie informacje prasowe 02/2018 Termy i SPA: relaks w Wiedniu

W Kurpark Oberlaa na południowym krańcu Wiednia znajduje się jedna z najnowocześniejszych i największych term miejskich w Europie. Wiedeńska terma Therme Wien źródło termalne, które było cenione już przez starożytnych Rzymian – to imponującą oferta odnowy biologicznej na łącznej powierzchni 75 000 m² z 26 zbiornikami wodnymi, 24 saunami i łaźniami parowymi, 2500 leżakami oraz obszarem uzdrowiskowym o powierzchni 6000 m². Rozległe baseny są połączone z infrastrukturą termalną z obszernymi zbiornikami wodnymi pod dachem i na świeżym powietrzu, podgrzewanymi ławkami oraz leżakami, oferując rozrywkę oraz odpoczynek zarówno dla dużych, jak i małych. Oferta obejmuje ponadto masaże i terapie relaksacyjne, zabiegi kosmetyczne ciała i twarzy, program dla dzieci, kino oraz własną bibliotekę. Od września 2017 r. do Therme Wien można dojechać bezpośrednio i szybko z centrum miasta linią metra U1.

W poszukiwaniu relaksu i zabiegów pielęgnacyjnych w sercu Wiednia warto zajrzeć do Aux Gazelles – tureckiej łaźni w ponlizu ulicy handlowej Mariahilfer Straße. Oferta obejmuje różne rodzaje łaźni tureckich oraz klasyczne łaźnie parowe. Wizytę wzbogacić można o mycie, peelingi i namaszczenia. Ponadto znajduje się tu również salon piękności oraz restauracja serwująca dania kuchni marokańsko-francuskiej. Należący do łaźni klub jest otwarty dla nocnych marków w każdy piątek i sobotę.

Natomiast poszukujący relaksu goście powinni udać się z wizytą do jednej z licznych grot solnych. W grotach Salzquelle, Oceaneum lub Salzpalast można doświadczyć unikatowych właściwości leczniczych soli z Morza Martwego. Zaprojektowane w stylu jaskini stalaktytowych obszary wypoczynkowe tworzą wyjątkowy morski mikroklimat, wpływając kojąco w trakcie 45-minutowych sesji na układ oddechowy i skórę. Kursy relaksacyjne z instruktorem, kursy oddychania i wysokiej jakości kosmetyki uzupełniają ofertę.

Contact

Vienna Tourist Board
Helena Hartlauer
Media Relations
Tel. (+ 43 1) 211 14-364