Wiedeńskie informacje prasowe 02/2018 Termy i SPA: relaks w Wiedniu


W Kurpark Oberlaa na południowym krańcu Wiednia znajduje się jedna z najnowocześniejszych i największych term miejskich w Europie. Wiedeńska terma Therme Wien źródło termalne, które było cenione już przez starożytnych Rzymian – to imponującą oferta odnowy biologicznej na łącznej powierzchni 75 000 m² z 26 zbiornikami wodnymi, 24 saunami i łaźniami parowymi, 2500 leżakami oraz obszarem uzdrowiskowym o powierzchni 6000 m². Rozległe baseny są połączone z infrastrukturą termalną z obszernymi zbiornikami wodnymi pod dachem i na świeżym powietrzu, podgrzewanymi ławkami oraz leżakami, oferując rozrywkę oraz odpoczynek zarówno dla dużych, jak i małych. Oferta obejmuje ponadto masaże i terapie relaksacyjne, zabiegi kosmetyczne ciała i twarzy, program dla dzieci, kino oraz własną bibliotekę. Od września 2017 r. do Therme Wien można dojechać bezpośrednio i szybko z centrum miasta linią metra U1.

W poszukiwaniu relaksu i zabiegów pielęgnacyjnych w sercu Wiednia warto zajrzeć do Aux Gazelles – tureckiej łaźni w ponlizu ulicy handlowej Mariahilfer Straße. Oferta obejmuje różne rodzaje łaźni tureckich oraz klasyczne łaźnie parowe. Wizytę wzbogacić można o mycie, peelingi i namaszczenia. Ponadto znajduje się tu również salon piękności oraz restauracja serwująca dania kuchni marokańsko-francuskiej. Należący do łaźni klub jest otwarty dla nocnych marków w każdy piątek i sobotę.

Natomiast poszukujący relaksu goście powinni udać się z wizytą do jednej z licznych grot solnych. W grotach Salzquelle, Oceaneum lub Salzpalast można doświadczyć unikatowych właściwości leczniczych soli z Morza Martwego. Zaprojektowane w stylu jaskini stalaktytowych obszary wypoczynkowe tworzą wyjątkowy morski mikroklimat, wpływając kojąco w trakcie 45-minutowych sesji na układ oddechowy i skórę. Kursy relaksacyjne z instruktorem, kursy oddychania i wysokiej jakości kosmetyki uzupełniają ofertę.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Matthias Schwindl
Tel. (+ 43 1) 211 14-361

Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Rate this article
Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links