Wiedeńskie informacje prasowe 02/2018 Wiedeńska obfitość barów


Jednym z najnowszych miejsc na mapie życia nocnego w Wiedniu jest położony w pobliżu Wiedeńskiej Opery Narodowej i parku Burggarten bar Stadtbar. Wystrój wnętrz z czerwonymi kanapami i czarną, aksamitną kurtyną nawiązuje do tematyki teatralnej, natomiast oryginalne kafelki w secesyjnym stylu nadają temu miejscu wiedeński charakter. W jednej z piwnic przy wiedeńskiej promenadzie Ringstraße znajduje się nowy bar typu speakeasy Clandestino at Mercado, gdzie goście mogą poczuć atmosferę 50-tych. Do mieszania drinków wykorzystywane są w fachowy sposób południowoamerykańskie i azjatyckie składniki. Tej samej zasadzie hołduje się w znajdującej się nad barem restauracji Mercado. W barze Salopp przy placu Passauer w 1. dzielnicy główny akcent położono na niezobowiązującą, zrelaksowaną atmosferę. Kreacje drinków są zainspirowane wrażeniami i doświadczeniami, jakie podczas swoich podróży zebrali pochodzący z różnych krajów barmani. W centrum Wiednia już wkrótce pojawi się druga lokalizacja popularnego baru Roberto American Bar. W eleganckim wnętrzu – marmur, lustra, żyrandole – podawane będą wykwintne przekąski, a z dużego ogródka dla gości rozpościerał się będzie widok na katedrę św. Szczepana; bar będzie otwarty już od godz. 11:00.

W pobliżu placu Schwarzenbergplatz pojawił się nowy lokal typu Dinner-Bar. W barze Bar3 przy ulicy Salesianergasse napić się można m.in. koktajli z lat 20-tych i 30-tych, przygotowywanych według oryginalnych przepisów, w tym częściowo zapomniane klasyki takie jak „Fashion Martini” lub „Twenty Five”. W karcie dań widnieją wyborne dania mięsne kuchni amerykańskiej. W nowym barze Matiki Bar w 7. dzielnicy można natomiast w łatwy sposób przenieść się w świat marzeń o morzach południowych. Barmani przygotowują tu koktajle takie jak „Zombie”, w nieco delikatniejszej, nowoczesnej wersji. Trunki podawane są w stylowych kubkach ceramicznych. The BirdYard w 8. dzielnicy jest połączeniem restauracji i baru. Podczas, gdy na górze można dobrze zjeść, w suterenie zamówić można ciekawe drinki oraz nacieszyć oczy kolorowymi malowidłami ściennymi. W zabytkowej piwnicy ze sklepieniem łukowym w 9. dzielnicy znajduje się bar Krypt, którego wystój inspirowany jest barami z lat 20-tych. Ekstrawagancki wystrój wnętrz zaprojektowany przez wiedeńskie biuro KLK został wyróżniony nagrodą American Architecture Prize 2017.

Także w świecie wiedeńskich klubów dzieje się wiele ciekawego. Dawne kino miejskie przy placu Schwarzenbergplatz otrzymało drugie życie, jako klub Club Schwarzenberg. Nowa lokalizacja klubowa dysponuje nowoczesną instalacją świetlną i dźwiękową oraz galerią dla VIP-ów. Odbywają się tu najczęściej imprezy w stylu R’n’B, Hip Hop i House. Club Alice w wiedeńskim śródmieściu znajduje się w miejscu, gdzie wcześniej funkcjonował Club Palffy. Koncepcja nowego klubu nawiązuje do treści powieści fantastycznej „Alicja w krainie czarów”. Natomiast wraz z otwarciem klubu Camera Club w 7. dzielnicy na nocną mapę Wiednia powrócił legendarny klub nocny.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Matthias Schwindl
Tel. (+ 43 1) 211 14-361

Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Rate this article
Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links