Vienna Media News January 2018

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

You are here:

Viyana Basın Bildirisi - 01/2018 Yeni Viyana Restoranları

Viyana’nın şehir merkezindeki nezih alışveriş semti Goldenes Quartier’de 2017 sonbaharında adlı yeni lüks bir restoran açıldı. İki kat üzerinde 800 m²‘den fazla alana yayılan restoranda oldukça lüks bir Asya mutfağı servis ediliyor. Yine şehir merkezinin 1. Viyana semtinde açılan Jamie’s Italian, ünlü İngiliz yıldız şef Jamie Oliver’in elinden otantik İtalyan mutfağı sunuyor. Viyana’nın iki üst düzey şarap uzmanı yaz başından beri 9. Viyana’daki Mast Weinbistro’yu işletiyor. Steve Breitzke (daha önce Hotel Sofitel Vienna Stephansdom’daki “Das Loft”u işletiyordu) ve Matthias Pitra (daha önce “Tian”ın başındaydı) natürel şaraplara ve organik şaraplara ağırlık verip, yanında da bölgesel Bistro mutfağı sunuyorlar.

Gastronom Marco Simonis ise 1. Viyana’daki Dominikanerbastei’de büyük başarı kazanmış olan gastronomi konseptini artık 6. Viyana’daki Theobaldgasse’de de uyguluyor. Marco Simoni’nin Urban Appetite adlı lokali paket servis için nezih mezeler, mükemmel şaraplar ve ayrıca zevkli aksesuar ve tasarım objeleri sunuyor. Çin ve Yunan mutfaklarının alışılmadık füzyonunu ise On sud restoranında deneyebilirsiniz. ON, ON Market, ChinaBar ve ChinaBar an der Wien ile Viyana’da zaten dört lokal işleten gastronom Simon Xie Hong, yeni işletmesini 15. Viyana’da açtı.

Viyana’nın müzeler semti MuseumsQuartier’de (MQ) Leopold Museum’un lokali el değiştirdi. Café Leopold modern yorumlarıyla Asya mutfağını temel alıyor. MQ’da yaz aylarında iç avluda bulunan büyük su havuzunun yanındaki bar ve oturma yerlerinin yanı sıra kış aylarında da çatı terası ve kış bahçesini de ziyaret edebilirsiniz. Heldenplatz’ta Ekim 2017 sonunda tekrar açılan Weltmuseum Wien (“Viyana Dünya Müzesi”, eski etnografya müzesi) ise cook café & bistro ile müze ziyaretinden önce, sonra ve arada lezzetli atıştırmaların tadına varma fırsatını veriyor.

Contact

Vienna Tourist Board
Helena Hartlauer
Media Relations
Tel. (+ 43 1) 211 14-364