You are here:

Viyana Basın Bildirisi - 01/2018 Viyana otellerinden yenilikler

Ruby otelleri Nisan 2017’den bu yana Viyana’da üçüncü bir otel işletiyor. Ruby Lissi Hotel & Bar, Viyana’nın şehir merkezindeki et pazarı olan Fleischmarkt’ın yanında eski merkez postanesi binasında hizmet veriyor ve toplam dört katta 107 oda sunuyor. Otelin görsel düzeni, trabzan ve bekleme salonundaki kanepeleriyle “eski zamanların tren yolculukları” temasını işliyor. Viyana merkez tren istasyonunda da iki yeni otel açıldı. Temmuz 2017’de dört yıldızlı otel Novotel Wien Hauptbahnhof (266 oda) ve üç yıldızlı otel ibis Wien Hauptbahnhof (311 oda) hizmete girdi. “Quartier Belvedere“ semtinde bulunan iki bina ortak bir terasla birbirine bağlandı. Novotel hem bir restoran, Viyana manzaralı fitness ve sauna bölümleri hem de çatı katında beş arı kovanına sahip.

Merkez tren istasyonunun etrafında açılması planlanan başka yeni oteller de var. 2018 ortasında akıllı lüks restoran, bahçe, çatı terası ve fitness salonu ile fark yaratmayı düşünen butik otel Mooons (170 oda) açılacak. Otel hizmetleri arasında (virtual concierge) mobil check-in ve elektrikli araç kiralama hizmetleri de bulunuyor. 2019 ilkbaharında da Andaz am Belvedere Vienna (303 oda) kapılarını açacak. İtalyan yıldız mimar Renzo Piano tarafından tasarlanan ve Avusturya gayrimenkul şirketi Signa Holding ve Hyatt grubu tarafından ortaklaşa inşa edilen lüks otel, merkez tren istasyonu ile Belvedere 21 müzesinin arasında bulunuyor. Otelin iki binası iç içe geçmiş tünel köprülerle birbirine bağlanacak. Binanın 16. katında da 60 metre yükseklikte bulunan Skybar, Viyana manzarasını ayaklar altına serecek.

2018 yılınının sonununa doğru Viyana’nın kuzeydoğusunda bulunan Aspern göl kasabasında, HoHo Wien gökdeleni içerisinde HoHo Hotel hizmete girecek. Şehrin yeşil periferi kuşağında yer alan bu bina, şimdiye kadar dünyanın eşi benzeri olmayan 24 katlı tek ahşap gökdelenidir. 84 metre yüksekliğindeki bu bina restoranlar, mağazalar, işletmeler, apartman daireleri ve bir de otel barındıracak. Göl kıyısındaki kasabadan U2 metro hattıyla 25 dakikada şehir merkezine ulaşılabiliyor.

2. Viyana’da bulunan eski Kuzey tren istasyonunun içerisinde de yeni bir semt kuruluyor. İnşa halindeki Austria Campus büro kompleksi içerisinde ekonomik özel tasarım oteli Roomz 270 odası, restoran, bar ve fitness bölümüyle Viyana’daki ikinci otelini 2018 yılında açmaya hazırlanıyor. Hamburglu Novum Group da 2018 yazında 20. Viyana’da 159 odalı niu Franz otelini açmayı planlıyor. Otelin teması “Wiener Prunk meets Hipster Design“ (“Viyana gösterişinin Hipster dizaynıyla buluşması”) olacak. Diğer projeler arasında 6. Viyana’da Jaz Wien (Alman misafir severliği) ve şehir merkezindeki Alte Post (Eski Postane) bina kompleksi içerisindeki bir lüks otel yer alıyor; ikisi için de planlanan açılış tarihi 2020 yılı içerisinde.

Contact

Vienna Tourist Board
Helena Hartlauer
Media Relations
Tel. (+ 43 1) 211 14-364