Vienna Media News January 2018

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

You are here:

Viyana Basın Bildirisi - 01/2018 Akşam Sanat Keyfi

Perşembe, kültürsever gece kuşları için en iyi gündür. Perşembe günü aynı anda çok sayıda Viyana müzesi saat 21:00’e kadar açık. Viyana Sanat Tarihi Müzesi (Kunsthistorische Museum Wien), MuseumsQuartier Wien semtinde Leopold Museum, mumok – Ludwig vakfı Viyana modern sanat müzesi ve Kunsthalle Wien müzelerine ek olarak tadilat çalışmaları nedeniyle 5. Viyana’daki geçici yerinde hizmet veren Künstlerhaus, Avusturya Ulusal Kütüphanesi (Österreichische Nationalbibliothek), Edebiyat Müzesi, Esperanto Müzesi, Küreler Müzesi, Papirüs Müzesi ve WestLicht Fotoğraf Müzesi bu müzelerden bazılarıdır. Yine perşembe günleri saat 20:00’ye kadar Dom Museum Wien ve MUSA Museum | Startgalerie | Artothek müzeleri de ziyaret edilebilir.

Viyana’da Cuma günleri de akşam saatlerinde müze gezmek mümkündür. Saat 21:00’e kadar Albertina, Belvedere, Weltmuseum Wien, Belvedere 21 (eski 21er Haus müzesi) ve Bank Austria Kunstforum müzeleri kültürseverleri ağırlıyor. MAK Avusturya Uygulamalı Sanat/Çağdaş Sanat Müzesi Salı günü saat 22:00’ye kadar gezilebilir. Albertina, Belvedere 21 ve Viyana Doğa Tarihi Müzesi (Naturhistorische Museum Wien) Çarşamba günleri saat 21:00’e kadar kapılarını açık tutuyor.

Viyana şehir merkezinde bulunan Haus der Musik adlı müzik müzesi de her gün saat 22:00’ye kadar müzikli keşif turlarına katılmanızı bekliyor. İllüzyonlar Müzesinde de (Museum der Illusionen) holografiler, stereografiler ve optik yanılsamalar her gün saat 22:00’ye kadar ziyarete açık.

Viyana Sanat Tarihi Müzesi’nde (Kunsthistorisches Museum Wien) her perşembe günü saat 18.30 ile 22:00 arasında görkemli kubbeli salondaki restoranda düzenlenen gurme akşamı da kültürel zevkleri damak zevkleriyle birleştiriyor. Onun tam karşısında bulunan Viyana Doğa Tarihi Müzesi’nde (Naturhistorisches Museum Wien) de her çarşamba günü saat 19:00’dan itibaren gurme akşam ziyafetleri (Genuss-Dinner) sunuluyor. Ekim ayından marta kadar midyeler, balık ve deniz ürünleri, nisan ayından hazirana kadar ise kuşkonmaz kreasyonları -aperatifler ve tatlı büfesi - ziyaretçileri bekliyor. Belvedere Sarayı Müzesi, Kunst und Kulinarik (Sanat ve Ziyafet) başlığı altında sunduğu müze gezisini yemek programıyla birleştiriyor. Özel serginin ve genel koleksiyonun en önemli objelerini kapsayan rehberli tur uygun bir yemek programıyla destekleniyor. Schönbrunn Şatosu gezisi de bir akşam yemeğiyle birleştirilebilir. Ziyaretçilerin seçimine bağlı olarak Schönbrunn’da akşam paketi rehberli şato turunu, kafe restoranı, Residenz’te bir akşam yemeğini ve bir konseri kapsıyor.

Contact

Vienna Tourist Board
Helena Hartlauer
Media Relations
Tel. (+ 43 1) 211 14-364