Wiedeńskie informacje prasowe 10/2017 Nowości ze świata wiedeńskich hoteli


Grupa Ruby-Hotels od kwietnia 2017 r. prowadzi trzeci hotel w Wiedniu. Ruby Lissi Hotel & Bar znajduje się w dawnym gmachu głównego urzędu pocztowego na ulicy Fleischmarkt w śródmieściu, oferując 107 pokoi na czterech piętrach. Wzornictwo inspirowane jest tematem „Podróżowanie pociągiem jak kiedyś”, wyposażenie wnętrz obejmuje m.in. drążki i kanapy z poczekalni. Na wiedeńskim Dworcu Głównym otwarto dwa nowe hotele. W lipcu 2017 r. oddano do użytku 4-gwiazdkowy hotel Novotel Wien Hauptbahnhof (266 pokoi) oraz trzy-gwiazdkowy hotel ibis Wien Hauptbahnhof (311 pokoi). Oba, znajdujące się w trakcie „Quartier Belvedere“ hotele połączone są wspólnym tarasem. W Novotelu można oprócz restauracji znaleźć także siłownię i sauny z widokiem na Wiedeń. Na dachu natomiast ustawiono pięć pszczelich uli.

Wokół Dworca Głównego planuje się więcej hoteli. Otwarcie hotelu butikowego Mooons (170 pokoi) ogłoszono na połowę 2018 r. Głównymi zaletami tego miejsca będą stonowany luksus w atrakcyjnej cenie, taras ogrodowy i na dachu oraz siłownia. Wśród oferowanych usług znajdzie się wirtualny concierge, możliwość zdalnego zameldowania się w hotelu oraz wypożyczenia elektrycznego samochodu. Na linii startowej, jesienią 2018 ma pojawić się hotel Andaz am Belvedere Vienna (303 pokoi). Zaprojektowany przez słynnego architekta Renzo Piano i wybudowany przez austriacką firmę budowlaną Signa Holding we współpracy z grupą Hyatt luksusowy hotel znajduje się między Dworcem Głównym, a muzeum 21er Haus. Dwie bryły budynku połączone są zabudowanymi mostami, na 16. piętrze, na wysokości 60 metrów znajduje się Skybar, skąd rozpościera się wspaniały widok na Wiedeń.

Także w innych, rozwijających się częściach miasta znaleźć można ciekawe, hotelarskie projekty. Na terenie kompleksu Seestadt Aspern, na północnym-wschodzie Wiednia ma na koniec 2018 r. powstać HoHo Hotel. Budynek będzie znajdował się na zielonych obrzeżach miasta, w aktualnie najwyższym na świecie, 24-piętrowym wysokościowcu z drewna. Mający 84 m wysokości wieżowiec pomieści sklepy, przedsiębiorstwa, apartamenty oraz hotel. Dzięki linii metra U2 można dojechać z Seestadt do centrum w niecałe 25 minut. Na terenie dawnego Dworca Północnego, w 2. dzielnicy także powstaje nowa część miasta. W budowanym tam kompleksie biurowców Austria Campus osiedli się drugi w Wiedniu, niskobudżetowy, designerski hotel Roomz z 270 pokojami, restauracją, barem i siłownią. Otwarcie zaplanowane jest na 2018 r. Pochodząca z Hamburga grupa Novum Group rozszerza swoją działalność na Wiedeń. Na początku 2018 r. w 20. dzielnicy oddany do użytku zostanie hotel niu Franz z 159 pokojami. Motyw przewodni hotelu to „Spotkanie wiedeńskiego splendoru i hipsterskiego wzornictwa”. Kolejnymi projektami będą Jaz in the City (Deutsche Hospitality) w 6. dzielnicy oraz luksusowy hotel w zabytkowym kompleksie budynków Alte Post w śródmieściu. Otwarcie obu hoteli zaplanowane jest na roku 2020 r.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Verena Hable
Tel. (+ 43 1) 211 14-363

Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Rate this article
Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links