Viyana Basın Bildirisi - 05/2017 Vienna City Card – Viyana’nın resmi turizm kartı ile yeni avantajlar


WienTourismus’un resmi turizm kartı Vienna City Card, Avusturya’nın en başarılı turizm kartıdır. Kartın satış ortağı olan DocLX şimdi hizmet seçeneklerini genişletiyor. Nisan 2017’den başlayarak Viyana’yı ziyaret edenler Viyana şehir ulaşım hatlarında seyahat kartının yanında Big Bus Vienna’nın Hop-On-Hop-Off turlarını içeren kartları da alabilirler. Kartın çeşitlerinin kolay ayırt edilebilmesini sağlamak için Vienna City Card artık yeni tasarım ile basılıyor. Kırmızı renkli kartlar Viyana şehir hatlarını, beyaz kartlar ise Big Bus Vienna turlarını temsil ediyor.

Her iki kart seçeneği de 24, 48 ya da 72 saat geçerlilik süreleriyle Viyana’nın 210’dan fazla turizm atraksiyonunda, tüm büyük müzelerinde, konser ve tiyatro gösterilerinde, mağaza, restoran ve Heurigen şarap lokallerinde indirimler sağlıyor.

Viyana şehir ulaşım hatlarında ücretsiz seyahat hakkı içeren bu kartlar 24 saat için 13,90 Euro, 48 saat için 21,90 Euro ve 72 saat için 24,90 Euro karşılığında alınabiliyor. Big-Bus turlarından yararlanma hakkını veren kartlar da 24 saat için 28 Euro, 48 saat için 31 Euro ve 72 saat için 35 Euro fiyatıyla satılıyor. Aileler her durumda Vienna City Card’dan büyük avantaj sağlıyor, çünkü bir çocuk bedava seyahat edebiliyor – Big Bus Vienna’da 16 yaşına kadar, Viyana şehir ulaşım hatlarında 15 yaşını dolduruncaya kadar çocuklar bu haktan yararlanıyor.

Kartın Wiener-Linien-Tickets çeşidi de Vienna City Card ile aynı sürelerle geçerli. Kartın Big Bus-Vienna çeşidi 24 saat için bir Hop-On-Hop-Off-Tour ve ayrıca bir rehberli şehir yürüyüşü içeriyor. Vienna City Card’ın tüm çeşitleri http://shop.wien.info adresindeki Online Mağaza’dan, Albertinaplatz meydanında, ana tren garında ve hava limanında turizm danışma merkezlerinden ve ayrıca seyahat bürolarından ve Viyana’daki otellerden alınabilir.

Turizm kartları ayrıca Big Bus Tours ve Viyana şehir ulaşım hatlarından (Wiener Linien) da alınabilir. Vienna City Card uygulaması ayrıca App Store ve Google Play Store üzerinden edinilebilir.

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Rate this article
Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links