By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Viyana Basın Bildirisi - 05/2017 Müzelerde Yaz


18.05.2017 günü Viyana’nın müzeler bölgesi MuseumsQuartier Wien (MQ) yaz sezonuna girecek. Semtin ziyaretçileri saat 15’ten itibaren Charity-Kunstflohmarkt adlı yardım amaçlı kurulan bit pazarında sanat eserlerini uygun fiyata bulabilecekler. Saat 17’den itibaren MQ’de tüm müze ve kültür tesislerine giriş ücretsiz olacak. Akşamları da Avusturyalı Indie-Pop grubu Garish bir açıkhava konseri verecek.

MuseumsQuartier ünlü ve önemli müzeleriyle, kültür girişimleriyle ve çok sayıdaki lokaliyle yıl boyunca çok sevilen bir buluşma noktasıdır. Havalar ısındığında kafe ve restoranlar bahçelerini açar ve insanları burada buluşmaya, sohbet etmeye, yemeye ve içmeye davet eden bahçe mobilyaları kurulur. MQ içinde bulunan büyük iç avlu daha da büyük bir canlılık kazanır. Ayrıca boule (petank) sahası, tekne yarışları için hazırlanan havuz ve DJ’ler de eğlence fırsatları sunar. Bu sezonun yeniliği, MQ’nün önünde bulunan MQ Amore isimli, üzerinde oyunların oynandığı heykeller parkı olacak. Burada bulunan minigolf sahasının yolları sanatçılar tarafından heykellerle donatıldı. Oyun sahası Ekim ayına kadar saat 10 ile 22 arasında açık olacak.

Yaz mevsiminde MQ’de kültür zevki de geri kalmayacak. O-Töne edebiyat festivali Temmuz ve Ağustos ayları boyunca her Perşembe günü çağdaş yazarların açık hava dinletilerini organize edecek. Yine Temmuz ve Ağustos ayları boyunca her Cuma günü frame[o]ut film festivali de MQ’deki dev açık hava beyaz perdesi üzerinde görsel sürprizleri ücretsiz olarak sunacak.

  • Sommer im MQ, 18.05.-Eylül sonu 2017, MuseumsQuartier Wien, Museumsplatz 1, 1070 Wien, www.mqw.at

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links