By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Viyana Basın Bildirisi - 05/2017 Tuna adasında kum sporları


Viyana on gün süreyle FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası’na sahne olacak. Uluslararası Plaj Voleybolu Federasyonu FIVM (Fédération Internationale de Volleyball) 220 üye federasyonuyla dünyanın en büyük spor federasyonlarından biri durumunda. Tüm grup maçları ve tabii final maçları burada oynanacak. On şampiyona günü boyunca dünyanın en iyi 48 kadın ve erkek voleybol takımları bir milyon dolar ödül için yarışacaklar.

FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası için Tuna Adası üzerinde 16.000 m² büyüklüğünde ayrı bir arena kurulacak. Stadyumun Center Court ana sahasında 10.000 oturma yeri bulunacak. Geniş umumi tribünlerin yanında 2.200 koltuklu VIP alanı ve ayrıca televizyon canlı yayınları için özel bir bölüm mevcut olacak. Stadyumda bilet bulamayanlar, tüm oyunları Fan Zone bölümüne kurulu dev bir video duvarı üzerinde canlı olarak takip edebilecekler. Programda açılış töreni ve kapanış eğlencesinin yanında, akşamları Beach Village içerisinde düzenlenen partiler ve konserler de yer alacak. FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası sırasında bir de spor ve eğlence atraksiyonları içeren bir gençlik fuarı gerçekleşecek. Ayrıca nefes kesen Actionshow gösterileri de düzenlenecek. Elbette sporseverlerin kendileri de kolları sıvayabilir ve çeşitli spor aletlerini test edebilirler.

Viyana Tuna Adası bu büyük spor olayı için ideal bir yerdir. Tuna nehri üzerinde vaktiyle şehri sel felaketine karşı korumak amacıyla inşa edilen, 21 km boyundaki ve 3,9 km2 yüzölçümlü olan bu yapay ada, çok sevilen bir eğlence cenneti ve şehir içi mesire yeri haline gelmiştir. Adaya şehir merkezinden U1, U2 ve U6 metro hatlarıyla birkaç dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Plajlar, doğal yüzme alanları ile adada bulunan su kaydırağı, sörf okulu, su kaydırağı teleferiği ve kayık kiralama yerleri spor, eğlence ve dinlenme seçeneklerini oluşturuyor. Ada aynı zamanda da sevilen bir festival alanıdır. Adada 33 yıldır her yıl haziran sonunda düzenlenen ve yaklaşık 3 milyon kişinin katıldığı ücretsiz açık hava şenliği Donauinselfest gerçekleşmektedir.

Ticket Info

FIVB Beach Volleyball Weltmeisterschaften 2017, 28.7.-6.8.2017, Donauinsel (Floridsdorfer ve U6/hızlı tren köprüsü arası), 1210 Wien, beachvolleyball2017.wien.info

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links