By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Viyana Basın Bildirisi - 01/2017 Yeni sanat fuarı “Art Vienna”


Yeni sanat fuarı Art Vienna 23 – 26.2.2017 günleri arasında Viyana’nın MuseumsQuartier’inde Leopold Müzesi’nde seçilmiş çağdaş sanat eserlerini teşhir edecek. 50 katılımcı üç kat üzerinde yer alan yaklaşık 2.600 m2 sergi alanında 19. ve 21. yüzyıllara ait Avusturyalı ve uluslararası sanat eserlerini sergileyecekler. Art Vienna fuarında Leopold müzesi örnek alınıyor. Ağırlık merkezlerini klasik Viyana modern stilinde ve Jugendstil, Biedermeier ve klasik dönemlere ait el sanatları, mobilyalar ve tasarımlar oluşturmakta. Ayrıca seçilmiş genç sanatçılar için de özel bir sergi alanı oluşturulması planlanıyor.

Leopold Müzesi önceki yıllarda da Art Austria sanat fuarına ev sahipliği yapmıştı. Bu fuar 10.yıl dönümü dolayısıyla Avrupa’nın en güzel barok saraylarından biri olan Viyana 9. Bölge’deki Gartenpalais Liechtenstein’deki yeni yerine taşındı. Art Austria 24 – 26.3.2017 günleri arasında 19. Yüzyıldan Günümüze Avusturya Sanatı sergileyecek. Sanat fuarının yıldönümü kutlaması dolayısıyla Gartenpalais Liechtenstein saraya ait özel koleksiyonu da ziyarete açacak. Fuarın ziyaretçileri rehberli gruplar halinde bu önemli sanat koleksiyonunun eşsiz örneklerini görebilecekler. Art Austria’nın konseptini tamamlayıcı bir sergi olarak da kuratör yönetimli bir heykel bahçesi görülebilecek.

  • Art Vienna, 23.-26.2.2017, Leopold Museum, MuseumsQuartier, Museumsplatz 1, 1070 Wien, www.artvienna.org
  • Art Austria, 24.-26.3.2017, Gartenpalais Liechtenstein, Fürstengasse 1, 1090 Wien, www.art-austria.info

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links