By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 02/2017 Zabawy w piasku na wyspie na Dunaju


Przez dziesięć letnich dni Wiedeń będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej FIVB. Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (Fédération Internationale de Volleyball) zrzesza 220 członków i jest jedną z największych organizacji sportowych na świecie. Na wiedeńskiej wyspie na Dunaju odbędą się mecze fazy grupowej i oczywiście rozgrywki finałowe. Przez dziesięć dni turnieju 48 drużyn męskich i żeńskich będzie walczyć o nagrodę pieniężną w wysokości miliona dolarów.

Specjalnie z okazji mistrzostw na wyspie powstaje specjalna arena o łącznej powierzchni 16 000 m². Boisko główne ma 10 000 miejsc siedzących. Oprócz rozległej strefy publicznej jest też strefa VIP z 2200 miejscami siedzącymi, a także oddzielny sektor do transmisji telewizyjnych na żywo. Kibice, dla których zabraknie miejsca na stadionie, będą mogli oglądać wszystkie mecze na dużym telebimie w strefie kibica. Oprócz ceremonii otwarcia i zakończenia program towarzyszący turnieju przewiduje także wieczorne imprezy i koncerty w Beach Village. Podczas mistrzostw odbędą się też targi sportowe dla młodzieży z wieloma atrakcjami. W planie są także spektakularne pokazy. Sami kibice również mogą trochę się poruszać i przetestować różnego rodzaju sprzęt sportowy.

Wiedeńska wyspa na Dunaju jest idealnym miejscem dla tego typu wydarzenia sportowego. Wyspa na rzece o długości 21 km i powierzchni 3,9 km², która została sztucznie utworzona w celu ochrony miasta przed powodzią, jest ulubionym miejskim terenem rekreacyjnym wiedeńczyków. Liniami metra U1, U2 i U6 można do niej dojechać w ciągu kilku minut z samego centrum miasta. Zatoczki kąpielowe, plaże, dzikie kąpieliska, zjeżdżalnia, szkoła surfingu, narty wodne i wypożyczalnie łodzi gwarantują dobrą zabawę i świetny wypoczynek. Wyspa jest też sprawdzonym terenem festiwalowym. Od 33 lat, co roku pod koniec czerwca odbywa się na niej Donauinselfest – bezpłatny festiwal open air, który rokrocznie odwiedzają nawet trzy miliony osób.

Ticket Info

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links