By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 01/2017 Nauka walca i wzmacniacze gitarowe


Hotel Bristol stoi vis-à-vis Opery Wiedeńskiej, nic więc dziwnego, że utrzymuje wzorowe stosunki sąsiedzkie ze słynną operą. Pod nazwą Salon Opéra pięciogwiazdkowy hotel przy Ringstraße organizuje specjalne spotkania z okazji aktualnych premier operowych. Przy popołudniowej herbatce z kulinarnymi przysmakami i kieliszkiem szampana gwiazdy opery (śpiewacy, dyrygenci, reżyserzy) w rozmowie prowadzonej przez dr. Thomasa Dänemarka, sekretarza generalnego Towarzystwa Przyjaciół Opery Wiedeńskiej, opowiadają o aktualnych produkcjach i dzielą się wiedzą na temat sztuki i przedstawienia.

W hotelu Imperial goście mogą zarezerwować niezwykłą kolację z koncertem muzyki klasycznej. Cykl koncertów Bösendorfer łączy słuchanie muzyki z rozkoszami podniebienia - po koncercie melomani spieszą do hotelowej restauracji OPUS, gdzie sous chef Stefan Speiser rozpieszcza ich swoim specjalnie skomponowanym menu. Goście, którzy oprócz apartamentu zarezerwują w hotelu Imperial specjalny pakiet, otrzymują osobistą płytę CD z muzyką pieczołowicie wybraną przez kompozytora na podstawie testu muzycznego.

Hotel Palais Coburg Residenz przygotował specjalną ofertę na sylwestra. Obejmuje ona, oprócz czterech noclegów w pałacowym „Imperial Suite", m.in. także dwa tak trudne do zdobycia bilety na Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich w Musikverein. Suity prezydenckie w hotelu Sacher Wien noszą nazwy pochodzące od słynnych oper, jak na przykład „Czarodziejski flet” Mozarta czy „Madame Butterfly“ Pucciniego. Nazwa eleganckiego apartamentu Penthouse Suite „Pelléas et Mélisande“ została natomiast zainspirowana przez dzieło Claude’a Debussy’ego.

Jak zabłysnąć na parkiecie, uczy swoich gości butikowy hotel Donauwalzer przy wiedeńskim Gürtel. Można tam skorzystać z cotygodniowych lekcji walca, prowadzonych przez profesjonalnego nauczyciela tańca. Kto sam lubi muzykować, otrzyma taką możliwość rezerwując luksusowy apartament prezydencki w hotelu Park Hyatt Vienna. Jego powierzchnia - 170 m² - zapewnia wystarczającą ilość miejsca na elegancki fortepian Bösendorfer. W dwóch wiedeńskich hotelach Ruby (Ruby Sofie w 3 dzielnicy i Ruby Marie w 7 dzielnicy) można bez opłat wypożyczyć elektryczne gitary i podłączyć je do profesjonalnych wzmacniaczy zainstalowanych w pokoju. Goście w sąsiednich pokojach są proszeni o wyrozumiałość.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links