By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 01/2017 Kolorowe pisanki, słodkie zajączki


Jarmark Wielkanocny przed Pałacem Schönbrunn od 1 do 17.04.2017 r. będzie nas wprowadzać w nastrój wiosennego święta oferując wyroby rękodzielnicze, przysmaki i atrakcje dla dzieci. 60 stoisk ustawionych na reprezentacyjnym dziedzińcu przed wspaniałym barokowym pałacem zaprezentuje swój różnorodny asortyment: malowane i zdobione pisanki we wszelkich odmianach, drewniane figurki, ceramikę, biżuterię, szkło i przeróżne praktyczne drobiazgi do domu i ogrodu. Odwiedzający mogą spocząć na chwilę w kolorowych fotelikach w kształcie skorupek jajek i skosztować oferty kulinarnej jarmarku. W warsztacie zajączka wielkanocnego najmłodsi produkują marcepanowe figurki i wielkanocne stroiki, a 15.07.2017 w programie są wielkie poszukiwania wielkanocnego koszyka. W każdą niedzielę, a także w Wielką Sobotę i Poniedziałek Wielkanocny na placu występują na żywo zespoły jazzowe.

Na Starowiedeńskim Jarmarku Wielkanocnym na placu Freyung co roku wyrasta największa góra jajek w Europie, na którą składa się ok. 40 000 pisanek. Wybór na tym pięknym staromiejskim placu sięga od jajek przepiórczych po strusie i od drewnianych po ceramiczne, w ofercie jest także rękodzieło i smakołyki. Dzieci mają dla siebie wielkanocny warsztat majsterkowicza i teatrzyk kukiełkowy. Na innym wielkim placu w sercu Wiednia można przed i w czasie Świąt Wielkanocnych obejrzeć współczesne i tradycyjne rzemiosło artystyczne. Jarmark Rękodzieła Am Hof oferuje od 31.03 do 17.04.2017 wyroby artystyczne z najróżniejszych materiałów – drewna, bambusa, szkła, ceramiki, srebra, jedwabiu i innych.

W Wielkanocny Poniedziałek (16.04.2017) wiedeński Prater zaprasza dzieci i dorosłych na wesoły Osterfest – z muzyką, teatrzykiem kukiełkowym, malowaniem buzi, zabawami i warsztatem artystycznym. Kalvarienbergfest w 17 dzielnicy to nie tylko jarmark, na którym można znaleźć mnóstwo oryginalnych prezentów. Od 29.03.2017 r. będzie się tam odbywało także małe święto sztuki i kultury dla całej rodziny. W programie są m.in. warsztaty artystyczne, muzyka na żywo i zabawy dla dzieci.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links