Viyana Basın Bildirisi - 12/2016 Viyana’da Maraton Haftasonu


Avusturya’nın en büyük spor organizasyonu 34. yılında 125 ülkeden yaklaşık 42.000 koşucuyu harekete geçiriyor. Maraton parkuru tarihsel ve modern mimarinin göz alıcı manzarası boyunca uzanıyor. Donau-City semtinin gökdelenleri arasında start alan koşucular, Devlet Operası ve Schönbrunn Sarayı gibi turistlerin en sevilen uğrak yerlerinden geçiyor. Koşucular hedef çizgisine şehrin görkemli Ringstrasse Bulvarı üzerindeki Viyana Kale Tiyatrosu’nda (Burgtheater) varacaklar. Viyana Şehir Maratonu her yaştan ve her kondisyon düzeyindeki katılımcılara koşu kategorileri sunuyor. Klasik 42,195 km maraton parkuru dışında 23.4.2017 tarihinde ayrıca, bir yarı maraton ve 4’lü takımlar için bir bayrak maraton yapılacak. Ondan önceki gün de çocuk ve gençlik koşularında genç nesiller ön planda olacak.

Viyana, uluslararası büyük organizasyonların gerçekleştirilmesinde zengin tecrübelere sahip, maraton koşmak için ideal, aile ve dostlarla birlikte şehir içinde kutlamalar yapmak içinse harika bir ev sahibidir. Viyana Şehir Maratonu, uluslararası koşu müsabakalarında yüksek kalite kategorisi olan sokak koşuları için altın etiket sahibi bir organizasyondur. Viyana Şehir Maratonu aynı zamanda, dünya klasmanındaki spor müsabakasını serbest zaman etkinliği, kültür koşuları ve “maraton efsanesini” modern hayat tarzıyla birleştiriyor.

Viyana koşu haftası aynı zamanda birçok çeşitli etkinliklerle çok özel bir deneyim haline geliyor. Cumartesi günü, koşudan önceki VCM Carbo Loading Partisi çok ilgi çeken olaylardan biri. Ziyaretçiler Viyana Belediye Sarayı’nın balo salonunda geleneksel bir Avusturya tatlısı olan “Kaiserschmarrn“ ve enfes İtalyan makarnaları tadıyorlar. Vienna Sports World ise Viyana Şehir Maratonu’nun spor tutkunları için özel spor fuarıdır. Bu fuar 21.-22.04.2017 tarihlerinde 100 katılımcı firmasıyla en yeni trendleri ile Viyana fuar merkezinde cazip bir program sunuyor.

  • 34. Vienna City Marathon, 22.+23.4.2017, www.vienna-marathon.com
  • Vienna Sports World, 21.+22.4.2017, Messe Wien, Halle D, 1020 Wien

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Rate this article
Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links