Viyana Basın Bildirisi - 12/2016 Viyana’da Lüks Bir Kış


Viyana’nın tarihi merkezinin kalbinde Goldenes Quartier adı verilen lüks alışveriş semti, Prada, Louis Vuitton ve Saint Laurent Paris gibi uluslararası tasarımcı markalarının seçkin mağazalarıyla özel alışveriş imkanları sunuyor. Bu asil bölgenin hemen bitişiğinde lüks Park Hyatt Vienna oteli 35’i suit olan 143 oda ve havuzlu, varak altın fayanslı 1.000 m2 büyüklüğünde bir Spa ile ışıldıyor. Ayrı bir VIP girişi ve köpekler için özel servis ek bir konfor da sağlıyor. İnsanın en iyi dostu, Viyana Devlet Operası yanındaki ünlü Hotel Sacher‘de de iyi ağırlanıyor, hatta istendiğinde bir köpek bakıcısı bile tahsis edilebiliyor. Böylece saygın Viyana Operası’nda özel bir akşam ya da otele ait Day Spa’da “Luxury Chocolate Treatment” ile dinlendirici saatler için kendinize özel zaman ayırabiliyorsunuz. Avusturya’nın en ünlü kültür mirası olan Schönbrunn Sarayı’nda da çok özel konaklama imkanları var. Ziyaretçiler Schönbrunn Sarayı’nın Grand Suite’inde konaklayarak, bahçede romantik bir fayton gezisi, limuzin ve özel uşak servisi ayrıcalıklarından faydalanabilir, özel aşçılarla kahvaltınızı suitinizde taze olarak hazırlatabilirsiniz.

Bristol, The Ring ve Palais Hansen Kempinski Vienna gibi asilzadelere yaraşır diğer birinci sınıf oteller ise en güzel noel pazarlarından bazılarının da bulunduğu Viyana Ringstrasse Bulvarı boyunca sıralanıyor. Hotel Imperial‘in misafirleri örneğin, özel bir rezervasyon yaptırdıklarında, bir besteci tarafından oluşturulan çok özel bir müzik CD’sine sahip oluyorlar. 2015’te Schubertring üzerinde açılan Hotel Grand Ferdinand ise istenen oda kategorisine ek olarak şehri gezmek için bir Maserati Quattroporte kiralayabilirler. Sanat ve kültür meraklıları için de Le Méridien oteli 21er Haus çağdaş sanat müzesine ücretsiz giriş sunarken, InterContinental Wien oteli de Schönbrunn Hayvanat Bahçesi’ne ve dünyanın en eski müzayede evlerinden biri olan Dorotheum Wien’e özel rehberli turlara davet ediyor.

Sanatın tadını ayrıcalıklı bir şekilde çıkarmak için, müzeyi normal ziyaret saatlerinin dışında ziyaret etmek iyi bir fikir olabilir. Örneğin Viyana Sanat Tarihi Müzesi’nde (Kunsthistorisches Museum Wien) ve Albertina Müzesi’nde akşamları sanat rehberleri güncel sergileri gezdiriyor. Viyana’da elbette gurmeler de aradıklarını buluyor. Şehir parkındaki Steirerreck, Mraz & Sohn, Konstantin Filippou ve Silvio Nickol Gourmet Restaurant Palais Coburg gibi Michelin yıldızlı restoranlar şehrin en iyi gastronomi örneklerini oluşturuyor. Palais Coburg Residenz otelinin tarihi duvarları arasında ise 16. yüzyıldan kalma, dünyanın en iyi şarap mahzenleri arasında sayılan muhteşem bir şarap mahzeni, göz alıcı ve ender bulunan değerli şaraplar içeren etkileyici bir koleksiyonu barındırıyor. Palas otelin emperyal suitlerinden birinde yılbaşında dört gece konaklama ise Viyana Filarmoni Orkestrası’nın Müzik Derneği’nde verdiği ve herkesin peşinden koştuğu yeni yıl konseri biletlerinden ikisine hak kazandırıyor.

Yıldız ve şapka ödüllü aşçıların birlikte yemekler ve kekler pişirmeye davet ettiği yeni gurme yemek okulu Le Grand Chef de Grand Hotel Wien’de lüks damak tatları vaat ediyor. Sofitel Vienna Stephansdom otelindeki Das Loft restoranının ziyaretçileri de Viyana’nın simgesi olan tarihi Stephansdom katedralinin nefes kesen manzarası önünde seçkin lezzetlerle karşılaşıyorlar. Stephansdom katedrali önünde yemek yenilen bir başka ayrıcalıklı yer de DO & CO Hotel Vienna’nın çatısında, en fazla on iki kişi alan “Tempel”, yani “tapınak” adlı cam küp. Ziyaretçiler ayrıca Schubertring bulvarı üzerindeki The Ritz-Carlton Vienna otelinin terasında kurulan en yüksek noel pazarında geleneksel ağaç kulübede ikram edilen Punch’un ve nezih lezzetlerin tadını çıkarabilirler.

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Rate this article
Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links