By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 12/2016 2000 godzin tańca


Sezon balowy w Wiedniu rozpoczął się 11.11.2016 r. na am Stephansplatz w samym sercu miasta, od walca zatańczonego pod fachowym okiem szkół tańca. Wieczorem tego samego dnia, w reprezentacyjnych salach Ratusza odbędzie się charytatywny Bal Czerwonego Krzyża, którego myślą przewodnią będzie oczywiście globalna idea pomocy. Dawna cesarska rezydencja zaprasza na pierwszy wielki bal w ostatnim dniu roku. Bal Sylwestrowy w bogato przystrojonych salach Hofburga wita Nowy Rok w najlepszym stylu, skocznymi melodiami od walca po jazz, w towarzystwie gwiazd baletu i opery. Także styczeń i luty 2017 r. upłyną w Wiedniu pod znakiem eleganckich zabaw tanecznych, którym parkietów użyczają m.in. Opera Wiedeńska, Hofburg czy Musikverein. Bal w Operze (23.02.2017), Bal Filharmoników Wiedeńskich (19.01.2017), Bal Wiedeńskich Właścicieli Kawiarń (17.02.2017) i wiele innych niezmiennie przyciągają tysiące wiedeńczyków i ich gości.

W Wiedniu organizuje się nie tylko wielkie bale z długą tradycją. 27.01.2017 r. w pawilonie Kursalon Wien odbędzie się Bal Chóru Wiener Sängerknaben – dopiero po raz drugi. Ponieważ członków tego chłopięcego chóru nazywa się "śpiewającymi ambasadorami Austrii", patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Program artystyczny wydarzenia uświetnią występy zaproszonych gości i przyjaciół ze świata sztuki i kultury. Podczas Balu Hip-Hopowego, który 28.01.2017 r. odbędzie się również po raz drugi i także w Kursalonie, spotkają się dwa muzyczne światy: „Klasyka spotyka hip-hop” to hasło imprezy, na który do fraka i sukni balowej można złożyć sneakersy. Tego samego wieczoru w reprezentacyjnych salach wiedeńskiego Ratusza odbędzie się trzecia edycja Wiedeńskiego Balu Nauk z udziałem przedstawicieli wszystkich wiedeńskich środowisk naukowych i uniwersyteckich. Oprócz tego także wiele innych wiedeńskich grup i stowarzyszeń zawodowych organizuje własne bale – między innymi aptekarze, kominiarze, woźni szkolni czy sztangiści.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links