By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 11/2016 Luksusowa zima w Wiedniu


W sercu wiedeńskiego starego miasta leży ekskluzywna dzielnica handlowa Goldenes Quartier, w której znajdziemy sklepy międzynarodowych designerskich marek, takich jak Prada, Louis Vuitton i Saint Laurent Paris. Z tym eleganckim miejscem doskonale się komponuje położony w sąsiedztwie luksusowy hotel Park Hyatt Vienna, który mieści 143 pokoje, w tym 35 apartamentów typu suite, spa i pokryte złotem płytki. Oddzielne wejście dla VIP-ów i specjalny serwis dla psów zapewniają dodatkowy komfort. Najlepszy przyjaciel człowieka nie może również narzekać na obsługę w słynnym hotelu Sacher koło Opery Wiedeńskiej, gdzie można zamówić opiekuna dla pupila. Dzięki tej specjalnej usłudze właścicielom czworonoga zostaje więcej czasu na wizytę w słynnej operze albo relaks w hotelowym Day Spa i skorzystanie ze specjalności zakładu „Luxury Chocolate Treatment”. Wyjątkowo ekskluzywne noclegi oferuje najsłynniejsze austriackie dobro kultury, czyli Pałac Schönbrunn. Goście zakwaterowani w pałacowej Grand Suite mogą się wybrać na przejażdżkę powozem przez pałacowe ogrody, a także mają do swojej dyspozycji m.in. limuzynę, lokaja i na życzenie własnego kucharza, który przygotuje rano śniadanie w apartamencie.

Wiele innych eleganckich hoteli, w tym Bristol, The Ring i Palais Hansen Kempinski Vienna, znajduje się przy Ringstraße, przy której odbywają się także najpiękniejsze jarmarki świąteczne. Goście hotelu Imperial otrzymują przy rezerwacji specjalnego pakietu osobistą płytę CD z muzyką dobraną pieczołowicie przez kompozytora. Otwarty w 2015 roku hotel Grand Ferdinand przy Schubertring dodatkowo do wybranej kategorii pokoju oferuje możliwość wypożyczenia Maserati Quattroporte – idealnego pojazdu do zwiedzania miasta. Miłośnikom kultury i sztuki hotel Le Méridien zapewnia wolny wstęp do muzeum 21er Haus, a hotel InterContinental Wien prywatne wycieczki z przewodnikiem do ogrodu zoologicznego Schönbrunn i do Dorotheum Wien – jednego z najstarszych domów aukcyjnych świata.

Aby zapewnić sobie doznanie ekskluzywnego obcowania ze sztuką, warto wybrać się do muzeum poza oficjalnymi godzinami otwarcia. Między innymi w Muzeum Historii Sztuki i w Albertinie przewodnicy pokazują gościom aktualne wystawy również wieczorami. Oczywiście w Wiedniu także miłośnicy dobrej kuchni nie mogą narzekać na brak atrakcji. Do gastronomicznej elity miasta należą restauracje wyróżnione gwiazdkami przewodnika Michelin, m.in. Steirereck w Parku Miejskim, Mraz & Sohn, Konstantin Filippou czy Silvio Nickol Gourmet Restaurant Palais Coburg. W historycznych murach hotelu Palais Coburg Residenz znajduje się wspaniała piwnica na wina z XVI wieku, w której mieści się imponująca kolekcja cennych win, zaliczana do najlepszych na świecie. Cena czterech noclegów obejmujących sylwestra w pałacowym „Imperial Suite” obejmuje dwa tak rozchwytywane bilety na Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich w sali Musikverein.

Luksusowymi smakami rozpieszcza konsumentów nowa szkoła wysokiej kuchni Le Grand Chef w Grand Hotelu Wien, w której do wspólnego gotowania i pieczenia zapraszają zdobywcy gwiazdek i czapek kucharskich. Ekskluzywne przysmaki rozpieszczają podniebienia gości restauracji Das Loft w hotelu Sofitel Vienna Stephansdom, który dodatkowo oferuje zapierający dech widok na symbol Wiednia. Z widokiem prosto na katedrę św. Szczepana ucztują też goście restauracji „Tempel” – szklanego sześcianu na dachu hotelu DO & CO Hotel Vienna, w której można zarezerwować miejsca dla maksymalnie 12 osób. Goście hotelu The Ritz-Carlton Vienna przy Schubertring mają okazję odwiedzić najwyżej położony (bo na dachu hotelu) jarmark świąteczny Śródmieścia, z drewnianą chatą w starym stylu, ponczem i wyszukaną ofertą kulinarną.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links