By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Viyana Basın Bildirisi - 09/2016 360° perspektifli Viyana yaz gecesi konseri


ORF ve WienTourismus Viyana Filarmoni Orkestrası’nın 26.5.2016 akşamı verdiği yaz gecesi konserini sekiz adet 360° kamerasıyla ölümsüzleştirdi. Çalışma sonucunda ortaya çıkan yaklaşık beş dakikalık video Johann Strauss’un “Viyana Kanı” valsı eşliğinde Schönbrunn sarayının, Viyana Filarmoni Orkestrası müzisyenlerinin ve konser izleyicilerinin görüntülerini gösteriyor – bunların bir kısmı çok yakından ve alışılmadık perspektiflerden izleniyor, örneğin orkestranın tam ortasından ya da tepeden konser sonundaki havai fişek gösterisinin muhteşem bir manzarası gibi.

Konseri hangi açıdan ve hangi detayları göreceklerine izleyiciler kendileri karar verebildiğinden, bu büyük konser bu videoyla tekrar tekrar oradaymış gibi yaşanabiliyor ve kulislerin arkasına göz atılabiliyor. Bilgisayar başında fare ya da klavyeyle çepeçevre manzara görünümü yönetilebiliyor. Video akıllı telefonlarda daha da gösterişli bir etki yaratıyor, çünkü telefonların entegre sensörleri cihazın konumunu ve yönünü ölçtüğünden doğrudan telefonu çevirerek dilediğiniz yere bakabiliyorsunuz. 360° deneyimini card board gözlükler ve sanal gerçeklik gözlükleri daha da pekiştiriyor.

Video Deep Inc. tarafından WienTourismus ve ORF için hazırlandı. Kanadalı video yapımcılığı şirketi Deep Inc. 360° ve sanal gerçeklik teknolojisi alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri. 360° videoyu internette şu adreslerden izleyebilirsiniz:

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links