Viyana Basın Bildirisi - 09/2016 Yeni Viyana restoranları


Viyana’nın kalbinde, Graben yaya bölgesinin hemen yanında, Haziran 2016’da Blue Mustard restoranı açıldı. Gündüz saatlerinde Airstream karavanından yanına almak için streetfood ve kahve servisi yapılıyor, akşamları restoran ve bar hizmeti de veriliyor. Yemek konsepti kozmopolit türden, menüler Viyana’dan Napoli’ye ve Paris’ten Tokyo’ya uzanan bir yelpazeyi yansıtıyor. Bar da küçük porsiyonlar halinde yemekler servis ediyor. 1. Bölge’deki Art restoranında “düşük karbonhidrat oranlı”, “az yağlı” ve “az şekerli” yiyeceklere ağırlık veren yemeklerle mükemmel uyum içerisinde olan ve yemeklerin aromalarını destekleyen kokteyller sunuluyor. “Yiyecek ve kokteyl eşlemesi” mutfak ve bar şefleri tarafından ortaklaşa oluşturuluyor. Sade döşenmiş lokalde uluslararası sanatçıların eserleri de teşhir ediliyor.

Habibi & Hawara Arapça ve Viyana ağzında “arkadaş” demek ve 1. Bölge semtindeki Wipplingerstrasse’de mülteciler ve Viyanalı aşçılar tarafından ortaklaşa işletilen yeni bir lokalin adı. Bu lokalde Avusturya-Şark füzyon mutfağının örnekleri pişiriliyor, öğle saatlerinde menüler ve akşamları birkaç turdan oluşan bir aile fiks menüsü servis ediliyor. Birkaç bina ötede ise biraz Asya havası katılmış çağdaş Latin Amerika mutfağına uzmanlaşmış olan Chuchù hizmet veriyor. Akşamları da barda enfes kokteyl kreasyonları servis ediliyor.

Sevilen alışveriş bölgelerinden Praterstrasse’de bulunan 19. yüzyıldan kalma bir palas içerisinde Ramasuri restoranı açıldı. 2. Bölge’deki yeni lokal, yeniden yorumlanmış Viyana mutfağına ek olarak seçilmiş Vegan yemekler sunuyor ve Johann Nepomuk Nestroy anıtının önünde çok güzel bir bahçeye sahip. 4. Bölge’de ise Grace ile ilginç bir yeni lokal açıldı. Vaktiyle iki Michelin yıldızı ödüllü Steiereck restoranının sous şefi Oliver Lucas rahat bir kafe pub ortamı içerisinde birinci sınıf, yaratıcı mutfak lezzetleri ikram ediyor.

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Rate this article
Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links