By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Viyana Basın Bildirisi - 09/2016 Kasımda harika sesler


2016’da günümüz müziğinin festivali Wien Modern’de 11 gala ve prömiyer keşfedebilirsiniz, örneğin James Clarke, Bernd Richard Deutsch, Peter Eötvös, Patrick Frank gibi. Ayrıca 30.10. - 30.11.2016 tarihleri arasında Viyana Filarmoni Orkestrası’nı Peter Eötvös yönetiminde, Viyana Senfoni Orkestrası’nı Ludovic Morlot yönetiminde ve ORF Viyana Senfoni Orkestrası’nı Şef Yönetmen Cornelius Meister’in yönetiminde dinleyebilirsiniz. Wien Modern 1988 yılında Claudio Abbado tarafından Yeni Müzik akımlarının başlıca eserlerini geniş kitlelerin erişimine sunmak amacıyla kuruldu. Festivalin çıkış noktasını oluşturan günümüz müziği, performans, güzel sanalar, sinema ve video gösterimleriyle tamamlanıyor. Wien Modern gösterimleri Viyana’nın büyük, zengin geleneğe sahip konser salonlarında, tiyatrolarında, müzelerinde ve ayrıca alternatif gösterim yerlerinde gerçekleşiyor.

Vienna Jazzfloor 1 - 30.11.2016 tarihleri arasında 100’den fazla konseriyle Viyana’nın en güzel caz kulüplerine davet ediyor. Bu festival caz müziğinin geleneksel cazdan modern caza ve Free Jazz’dan Blues ve dünya müziğine kadar tüm çeşitliliğini kapsıyor. Bu yıl örn. Blues-Rock efsanesi Popa Chubby, Mario Rom´s Interzone ve 3 Dom Factor katılacak. Voice Mania ise 4.11. ile 4.12.2016 arasında tamamen insan sesine odaklanacak. Bu A-Capella müzik festivali tüm dünyadan vokalistleri Viyana’ya getiriyor ve bunlar kiliseler ve hatta balkonlar gibi şehrin çok farklı yerlerinde sahne alıyorlar. Bu yıl Balcanto, The Real Group ve Maybebop programda yer alıyor. Festivalin son gününde ziyaretçiler bir “Açık Mikrofon” yetenek keşfetme (casting) şovuna katılma fırsatına sahip olacaklar. 5-20.11.2016 tarihlerinde Viyana’da gerçekleşecek olan KlezMore Festival tüm dünyada büyük ilgi gören ve Yahudilikten kaynaklanan bir halk müziği geleneği olan Klezmer müziğinin yerel ve global yorumlanışlarına yoğunlaşıyor. 2016 yılındaki festivalde Viyana iki konserin programa dâhil edildiği Bratislava ile bir işbirliği yapacak. Viyana’daki programda Paul Brody Project, İsrailli Yael Horwitz Quartet ve Vienna KlezMore Orchestra & Benjy Fox Rosen isimleri öne çıkıyor. Viyana’nın bu yılki bir başka büyük olayı da canlı olarak seslendirilen sessiz film öğleden sonraları olacak.

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links