By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 09/2016 Wiedeński Koncert Nocy Letniej z perspektywy 360°


ORF i WienTourismus nagrały kamerami 360° Koncert Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich, który odbył się 26.5.2016 w letniej scenerii pałacowego parku w Schönbrunn. Powstał ok. 5-minutowy film, który przy dźwiękach walca „Wiedeńska krew” Johanna Straussa przedstawia zdjęcia Pałacu Schönbrunn, Filharmoników Wiedeńskich i zgromadzonej publiczności.

Widzowie sami decydują, w którą stronę skierują wzrok, dzięki czemu mogą przeżywać koncert wciąż na nowo i za każdym razem inaczej, a także zajrzeć za kulisy. Przy komputerze sterujemy panoramą za pomocą myszki lub klawiatury. Film znakomicie działa również na smartfonie – wbudowane w aparat czujniki określają pozycję urządzenia, a kierunek, w który chcemy patrzeć, ustalamy obracając je w różne strony. Dodatkowe wzmocnienie panoramicznych wrażeń można osiągnąć posługując się goglami card board lub okularami VR.

Film wyprodukowany został przez Deep Inc. na zlecenie WienTourismus we współpracy z ORF. Kanadyjski producent Deep Inc. jest jedną z wiodących na świecie firm stosujących technologię 360°i virtual reality. Film można zobaczyć m.in. na:

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links