By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 06/2016 Wiedeńskie letnie brzmienia


Jazz Fest Wien (Wiedeński Festiwal Jazzu) to stały punkt w dorocznym cyklu imprez w stolicy Austrii o programie szerszym niż wskazywałaby nazwa. Na najbardziej prestiżowych scenach miasta będzie się można delektować również dźwiękami soulu, funku, popu, muzyki elektronicznej i etnicznej. W okresie od 29 czerwca do 11 lipca 2016 r. w Operze Wiedeńskiej wystąpią między innymi Jamie Cullum, Ludovico Einaudi i Burt Bacharach.

Organizatorzy Musikfilm-Festival (Festiwal Muzyki Filmowej) zapewniają bezpłatny wstęp na wielkie hity muzycznej klasyki kina, które wyświetlane będą na wielkim ekranie na świeżym powietrzu. Podczas seansów można będzie skosztować smakołyków z całego świata. Co wieczór, od 14 lipca do 4 września 2016 r., wiedeński Rathausplatz stanie się miejscem spotkań nocnych imprezowiczów, kochających rozkosze dla ducha i ciała. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno pyszne dania kuchni międzynarodowej, jak i filmy muzyczne z całego świata.

Popfest (Święto Muzyki Pop) odzwierciedla niezwykle dynamiczny rozwój muzyki popularnej w stolicy Austrii. Na organizowane pod gołym niebem na Karlsplatz koncerty miejscowych zespołów przewidziany jest bezpłatny wstęp. Święto Muzyki trwać będzie przez cztery dni i noce na scenie usytuowanej przed barokowym kościołem św. Karola Boromeusza oraz w kilku pobliskich miejscach, takich jak Politechnika Wiedeńska i Muzeum Wiedeńskie. Festiwal austriackiej muzyki pop z ambicjami przyciągnął w 2015 r. ponad 60 000 gości.

Pod koniec sierpnia 2016 r. za sprawą festiwalu Gürtel Nightwalk tak zwany Gürtel, jedna z najpopularniejszych rozrywkowych ulic Wiednia, stanie się największą estradą miasta. Od Biblioteki Głównej na Urban-Loritz-Platz poprzez położone między Thaliastraße a Josefstädterstraße kluby Chelsea i Rhiz aż po B72 i Loop wzdłuż Gürtel wzniesionych zostanie około dwudziestu scen na wolnym powietrzu, na których wystąpią artyści krajowi i zagraniczni. Na koncerty przewidziano wstęp wolny. Skupisko lokali przy Gürtel, jednej z głównych arterii komunikacyjnych Wiednia, powstało dzięki rewitalizacji terenu pod położonym między dwiema ruchliwymi ulicami wiaduktem wiedeńskiej kolei średnicowej. Nad klubami przejeżdżają pociągi linii metra U6, a wzdłuż ogródków sunie niekończący się sznur pojazdów. Pomimo to, a może właśnie dzięki temu Gürtel jest ulubionym miejscem spotkań miłośników nocnych imprez.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links