By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.


Wiedeńskie informacje prasowe 06/2016 X Vienna Design Week


Design to coś więcej niż zaprojektowany obiekt, to także podstawowy składnik produkcji kulturowej – tak brzmi credo Vienna Design Week, który odbędzie się w Wiedniu w dniach od 30 września do 9 października 2016 r. Kurator dziesiątej edycji imprezy Lilli Hollein zaprasza gości na ponad 150 festiwalowych wydarzeń – wystaw, instalacji, spacerów i imprez tanecznych w całym mieście.

Vienna Design Week odbywać się będzie w licznych punktach przestrzeni miejskiej. Dzięki współpracy z wiedeńskimi muzeami, producentami i designerami z całego świata goście festiwalu będą mogli spojrzeć na design z najróżniejszych perspektyw. Głównym punktem dziesiątej edycji będzie piąta dzielnica miasta. Centrum Festiwalowe na Schlossgasse pokaże szereg wystaw i pełnić będzie funkcję punktu wyjścia dla uczestników spacerów z przewodnikiem. Własną prezentację przygotowały Czechygość honorowy tegorocznego festiwalu.

Obok tradycyjnych elementów, takich jak „Stadtarbeit” (design społeczny, czyli zaangażowanie w kształtowanie przestrzeni miejskiej), „Passionswege” (współpraca między wiedeńskimi producentami a twórcami designu) i „Debüt” (debiuty, czyli forum prezentacji dla uczelni kształcących w zakresie designu) w 2016 r. w centrum zainteresowania znajdzie się design graficzny oraz przemysłowy. Z okazji jubileuszu przewidziano ponadto wydanie specjalnego magazynu, zaprojektowanego przez dziesięć wiedeńskich biur designu, a także książki zatytułowanej Stadtarbeit – Ten Years of Design Featuring the City.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Rate this article
Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links