By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.


Viyana Basın Bildirisi - 05/2016 Viyana yaz sound’ları


Jazz Fest Wien şehrin yıllık festivalleri arasında herkesin olmazsa olmazlarından biridir ve festivale ismini veren caz sound’undan başka sesler de sunuyor. Soul, funk, pop, elektronik ve etno müzik de festivalin seçkin konser sahnelerinde izleyicileri coşturuyor. 29.6. – 11.7.2016 tarihleri arasında Jamie Cullum, Ludovico Einaudi ve Burt Bacharach gibi ünlü sanatçıların konserleri festivalin programında yer alıyor.

Musikfilm-Festival her akşam girişin ücretsiz olduğu gösterilerde film müziklerinin süper hitlerini dev ekranda veriyor ve gösteri alanında bunun yanında tüm dünyadan damak lezzetleri sunulacak. Böylece 14.7 – 4.9.2016 tarihleri arasında Viyana’nın Rathausplatz’ı, yani belediye binası meydanı  kültürü damak tadıyla birleştirmeyi seven gece insanlarının buluşma noktası olacak.  Burası meydanda servis edilen Top gastronomi lezzetleriyle olsun, farklı müzik türlerini kapsayan müzik filmleri programıyla olsun, her zevke uygun lezzet ve eğlence sunuyor.

Popfest Viyana müzik grupları arasındaki sansasyon yaratan gelişmeleri yansıtıyor ve Karlsplatz meydanında yerel müzik gruplarının ücretsiz açık hava konserlerine ev sahipliği yapıyor. Dört gün ve dört gece boyunca barok mimari örneği Karlskirche önündeki sahnede ve Viyana Teknik Üniversitesi ve Viyana Müzesi gibi çevredeki başka mekânlarda konserler verilecek. Yüksek kalite iddiasındaki pop müziğinin festivalini 2015 yılında 60.000’den fazla kişi izledi.

Ağustos 2016 sonunda Gürtel Nightwalk etkinliğiyle, Viyana’nın en sevilen gezinti bölgelerinden biri şehrin en uzun müzik caddesi haline gelecek. Urban-Loritz-Platz üzerindeki Ana Kütüphane’den (Hauptbibliothek) Chelsea’ye ve Thaliastraße ile Josefstaedterstrasse arasındaki Rhiz sahnesine ve B72 ve Loop sahnelerine kadar, bu gece yürüyüşü kuşağı boyunca yaklaşık 20 açık hava sahnesi  ücretsiz girişli ulusal ve uluslararası müzik olaylarını sunacak. Viyana’nın trafik ana damarlarından biri olan Gürtel caddesindeki müzik lokalleri, çok çoğun trafikli iki caddenin ortasında bulunan eski şehir içi tren viyadükü bölgesinin yeniden düzenlenmesiyle oluştu. Müzik kulüplerinin üstünden 6 numaralı metro gümbürdeyerek geçerken, açık hava kafe ve restoranlarının yanından da otomobiller geçiyor: Buna rağmen ve belki tam da bu yüzden, Gürtel caddesi lokalleri gece kuşlarının en çok sevdiği yerler arasında yer alıyor.

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Rate this article
Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links