By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 02/2016 Wiedeń w biegu


W organizowanym 10.04.2016 Vienna City Marathon 42 000 biegaczy ze 130 krajów przebiegnie obok najpiękniejszych zabytków Wiednia. Odpowiednią motywację zapewni im milion stojących przy trasie widzów. Hasło maratonu roku 2016 brzmi „Teatr emocji” – chodzi o połączenie społecznych tradycji miasta z pełnymi emocji przeżyciami sportowymi. Głównymi aktorami będą sami biegacze, publicznością – zgromadzeni widzowie, a wspaniałą sceną – trasa przebiegająca przez historyczny i nowoczesny Wiedeń z nową metą przed Burgtheater. Podczas organizowanego 9.04.2016, na dzień przed zawodami, Carbo Loading Party w sali bankietowej wiedeńskiego ratusza uczestnicy będą mogli uzupełnić zapasy węglowodanów, zajadając się pastą i omletami Kaiserschmarren. Już od 8.04.2016 w Centrum Targowym będą trwać towarzyszące maratonowi targi Vienna Sports World, na których zostaną zaprezentowane najnowsze trendy w świecie biegaczy.

Impreza, która w 2016 roku odbędzie się w Wiedniu już po raz trzydziesty trzeci, obejmować będzie biegi dla uczestników w każdym wieku i na każdym poziomie sportowym: bieg na klasycznym dystansie maratońskim, półmaraton i sztafetę maratońską z udziałem zespołów czteroosobowych (10.04.2016) oraz biegi dla dzieci i młodzieży dzień wcześniej. Start nastąpi pod Vienna International Centre, potem zawodnicy przebiegną przez most Reichsbrücke i Prater do Ringstraße z jej wspaniałymi budowlami. Spod Opery Wiedeńskiej trasa powiedzie ich do pałacu Schönbrunn, a następnie z powrotem do Ringu i na Prater. Meta w 2016 r. usytuowana będzie po raz pierwszy przed Burgtheater.

W niecały miesiąc po Vienna City Marathon, 8.05.2016, po raz pierwszy odbędzie się w Wiedniu bieg Wings for Life World Run. Podczas tej organizowanej na całym świecie imprezy zawodnicy pobiegną i pojadą na wózkach inwalidzkich dla wszystkich, którzy nie mogą biegać. Cały dochód z biegu zostanie przeznaczonych bezpośrednio na projekty związane z badaniem urazów rdzenia kręgowego. Start w Wiedniu (oraz 33 innych miejscach na świecie) nastąpi o godz. 13.00 (godz. 11.00 czasu UTC).  Pół godziny później, o godz. 13.30, specjalny samochód zacznie ścigać biegaczy i będzie to czynił dopóty, dopóki nie dogoni ostatniego zawodnika.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links