By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 02/2016 „The Rhythm of Vienna” – konkurs filmów krótkometrażowych WienTourismus


Nowy międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, ogłoszony na początku roku przez WienTourismus wraz z VIS Vienna Independent Shorts oraz Vienna Shorts Agentur, nosi nazwę „The Rhythm of Vienna”. W styczniu 2016 r. VIS zaprosił młodych profesjonalnych filmowców do stworzenia koncepcji filmu o długości nieprzekraczającej pięciu minut. Koncepcje filmów reprezentujących dowolny gatunek (z wyjątkiem dokumentalnych) i zawierających wyraźne, jednoznacznie rozpoznawalne nawiązanie do Wiednia można nadsyłać do 29.02.2016.

Do 18.03.2016 złożone ze specjalistów jury, do którego należy m.in. austriacki aktor i reżyser Karl Markovics, wyłoni spośród nadesłanych prac trzy najlepsze koncepcje. Trzej zwycięzcy otrzymają budżet na produkcję filmu w wysokości 5000 euro, a od końca maja do połowy lipca będą mogli realizować swoje pomysły w stolicy Austrii. Ekipy zostaną zaprezentowane również podczas VIS Vienna Independent Shorts (25.05.–31.05.2016), odwiedzą w towarzystwie organizatorów plany filmowe i otrzymają wsparcie w zdobyciu sprzętu oraz odpowiednich pozwoleń. Premiery gotowych filmów są przewidziane na połowę września 2016 r. w Wiedniu. Wraz z premierą rozpocznie się głosowanie internetowe w celu wyłonienia laureata nagrody publiczności w wysokości 3000 euro. W dalszej kolejności planowane jest wyświetlanie filmów w Internecie oraz podczas międzynarodowych festiwali filmów krótkometrażowych i festiwalu VIS w maju 2017 r.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links