By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.


Wiedeńskie informacje prasowe 02/2016 Wiedeńskie restauracje – nowi kucharze, nowe koncepcje


Dawny Beisl przy katedrze św. Stefana znalazł nowego najemcę. Otwierając Miznon Vienna, izraelski mistrz kuchni Eyal Shani przeniósł swoją koncepcję lokalu oferującego żydowsko-śródziemnomorski streetfood również do Wiednia. Goście mogą zamówić tu przy barze, na miejscu lub na wynos, potrawy, takie jak chleb pita z nadzieniem i smażone warzywa. Specjalnością lokalu jest grillowany kalafior.

W położonej w 8. dzielnicy piekarni o 400-letniej tradycji austriacki specjalista od kuchni fusion Wini Brugger (dawniej „Indochine 21“) otworzył w grudniu 2015 r. małą azjatycką winiarnię. W Winisan serwowane są japońskie drobiowe szaszłyki yakitori z przyrządzanymi na miejscu sosami, do których podaje się sałatki i hot pots. Lokal jest otwarty od wtorku do soboty wyłącznie w godzinach wieczornych (17.00–24.00).

W małej gospodzie w 9. dzielnicy od grudnia 2015 r. kucharz Wolfgang Zankl wprowadza w życie nietypową koncepcję. W Pramerl & the Wolf serwowane są zestawy dostosowane do preferencji gości, w związku z czym w tym lokalu fine dining na pewno spotka ich niespodzianka. Menu opiera się na potrawach inspirowanych kuchnią międzynarodową, przyrządzanych z regionalnych składników pochodzących od małych dostawców, oraz winach europejskich ze szczególnym uwzględnieniem szlachetnych win austriackich i win naturalnych.

Związane z Wiedniem plany niemieckiego mistrza kuchni Juana Amatora doczekają się jednak realizacji. Po odwołaniu projektu w 2. dzielnicy restaurator przejmie „Winzerei” w 19. dzielnicy. W dawnym lokalu słynnego wiedeńskiego winiarza Fritza Wieningera Amador ma w marcu 2016 r. otworzyć Amadors Wirtshaus und Greißlerei. W restauracji będzie można spróbować wykwintnych potraw, a w sklepie zakupić produkty regionalne oraz przygotowywane na miejscu, takie jak sosy (np. typu chutney).

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Rate this article
Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links