By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Viyana Basın Bildirisi - 11/2015 2016’nın en renkli Viyana balo geceleri


450’den fazla balosuyla Viyana balo sezonu ocak ve şubat aylarında zirvesine ulaşır. Gay ve lezbiyenler için de bolca balo eğlencesi var: Viyana Gökkuşağı Balosu (Regenbogenball) Parkhotel Schönbrunn’un görkemli salonlarında bu yıl 19. defa gerçekleşiyor ve LGBT çevrelerinde büyük rağbet görüyor. 30.1.2016 günü “Never Ending Story of Love (Aşkın hiç bitmeyecek öyküsü)” sloganıyla sabah saatlerine kadar vals, fokstrot ve samba yapılacak. Gökkuşağı aynı zamanda da önemli bir hayır organizasyonu, çünkü net geliri gökkuşağı resmigeçidinin gerçekleştirilmesinde ve Viyana eşcinseller girişiminin (www.hosiwien.at) faaliyetlerinde kullanılacak.

Bolca dans edilerek eğlenilecek olaylardan biri de 4.2.2016 akşamı Karsalon Wien’de herkesi dans pistine çağıran güller balosu Rosenball olacak. Ancak aykırı ihtişam pırıltısının bu olayında klasik Viyana balolarını hatırlatan tek şey açılışta yapılacak Polonez olacak. Klasik baloların bu daha renkli ve keskin ritimli disko alternatifi Viyana devlet operasında gerçekleştirilen opera balosuyla aynı anda yapılacak ve böylece bir sosyal politika mesajı verecek. Laengenfeldgasse meslek okulunda yapılan Kreativball da (5 ve 6.2.2016) gay ve lezbiyen çevrelerde çoktan sır olmaktan çıktı. Bu yılki tema “Afrika – Nil kıyısındaki timsah bar!”  6.2.2016) olacak ve geceler boyunca özgürce dans edilecek, pistler titretilecek. Baloya kostümlü katılanlara birer hediye verilecek ve bu kişiler ödüllü kostüm yarışmasına katılacaklar.

  • Regenbogenball, 30.1.2016, Parkhotel Schönbrunn, Hietzinger Hauptstrasse 10-14, 1130 Wien, www.regenbogenball.at
  • Rosenball, 4.2.2016, Kursalon Wien, Johannesgasse 33, 1010 Wien, www.rosenball.eu
  • Kreativball, 5.+6.2.2016, Hans-Mandl-Berufsschule, Längenfeldgasse 13-15, 1120 Wien, www.clubkreativ.at

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links