By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Viyana Basın Bildirisi - 11/2015 Viyana Ronacher tiyatrosunda “Evita” müzikali


Tim Rice ve Andrew Lloyd Webber’in yarattığı “Evita” müzikali 20’den fazla uluslararası ödül kazandı, çekilen filmi de bir Oscar kazandı. Madonna ve Antonio Banderas’ın oynadığı bu Hollywood filminin de koreografisini üstlenen ünlü rejisör ve koreograf Vincent Paterson müzikalin şimdi Viyana’nın Ronacher tiyatrosunda Almanca yeniden sahnelenişini de yönetecek.

"Don’t cry for me Argentina” (“Benim için ağlama Arjantin”), “On this night of a thousand stars” ve “Another suitcase in another hall” gibi unutulmaz şarkılarıyla, müzikal eski Arjantin diktatörü Juan Peron’un halk arasında sevgiyle “Evita” olarak anılan karısı Eva Peron’un öyküsünü anlatıyor. Müzikalde Eva Peron’un Arjantin tarihinin 1934 ile 1952 arasındaki olayları arasında sosyal ve siyasal yükselişi ve bir ulusal kahraman ve bütün bir halkın umudu ve idolü oluşu konu ediliyor.

“Evita” müzikali, Almanca

9.3.-29.6.2016

Ronacher, Seilerstätte 9, 1010 Wien
www.musicalvienna.at

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links