By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Viyana Basın Bildirisi - 9/2015 Viyana’da yılbaşı gecesi ve günü


Yılbaşı için uğur getiren baca temizleyici ve domuzcuk figürleri ve yonca yaprakları Schönbrunn şatosu önündeki Neuahrsmarkt’ta ve Maria-Theresia meydanındaki Silvesterdorf’ta alınabilir. 31.12.2015 günü Viyana’nın tarihi bölümü dev bir parti alanına dönüşecek: 1. Bezirk’in içinden kıvrılarak ilerleyen Silvesterpfad boyunca gastronomlar panç ve başka lezzetler sunacaklar. Çok sayıda noktada şov programları, vals, operet, rock, pop, DJ sıraları ve Avusturya folk müziğiyle eğlence ortamları oluşturacaklar. Özellikle Graben boyunca uzanan klasik müzik bölgesi yıllardır büyük rağbet görmekte. Viyana’nın dans okulları da Stephansplatz meydanında hızlandırılmış vals dansı kursları veriyorlar. Silvesterpfad yolu boyunca öğleden sonra saat 14’te eğlence başlıyor. Gece yarısı olduğunda Stephansdom katedralinin Pummerin adlı devasa çanı yeni yılı haber verecek ve yeni yıla tuna valsı yapılarak girilecek. Belediye binası meydanında ve Prater parkında gece yarısı büyük bir havai fişek gösterisi gerçekleşecek.

Saray kalesindeki Hofburg Silvesterball da yılbaşı gecesi gösterişli imparatorluk salonlarında neşe verici melodilerle ve bale ve opera dünyasının yıldızlarıyla, sizi rüya gibi bir balo gecesine çağırıyor. Nezih bir gala yemeği, şık barlar ve zengin bir büfe balo misafirlerini şımartacak. Yılbaşının büyük müzik olayını ise her yıl olduğu gibi yine Müzik Derneği’nin Altın Salon’unda verilen yılbaşı konserleri oluşturacak: Ön konser (30.12.2015), yılbaşı gecesi konseri (31.12.2015) ve yılbaşı konseri (1.1.2016). Konserlere olan talebin fazlalığı nedeniyle biletler sadece Viyana Filarmoni Derneği’nin internet sitesi üzerinden kurayla satılıyor. Yılbaşı sabahı Viyana’da belediye meydanında yapılan akşamdan kalma kahvaltısı bir gelenektir – meydanın arkasındaki dev ekrandan da Viyana Filarmoni Orkestrasının konseri izlenir.

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links