By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Viyana Basın Bildirisi - 9/2015 Viyana kamyon lokantaları


Sokak pazarları, festivaller, konserler: Viyana’nın birçok etkinliğinde bir süredir iaşe kamyon lokantasından geliyor. Yeni tekerlekli büfeler yüksek kaliteli ve çabuk hazırlanan çeşitler sunuyorlar: dürümler, burger, kişler (Quiche), kumpir, kek ve limonatalar. Viyana fast-food ortamının öncüleri arasında Wrapstar başı çekiyor. Pazartesi ve Perşembe günleri Viyana şehir merkezindeki Freyung meydanında bu seyyar mutfağı bulabilirsiniz. Wrapstar çeşitleri arasında vejetaryen ve etli dürümler ev yapımı özel soslarla servis ediliyor. Hemen yanı başında da Hy-kitchen park ediyor. Seyyar büfeye dönüştürülen eski Citroen minivan müşterilerine burger sandviçler ve kendi imalatı limonatalar sunuyor. Bu sabit yerlerin yanında iki kamyon lokantası da çeşitli etkinlikler sırasında hizmet veriyorlar.

Dönüştürülen bir başka eski Citroën minibüsü Viyana’da Neni Food Truck adıyla dolaşıyor. Bu kamyon lokanta, “Neni am Naschmarkt” lokantasını ve yazları da tuna kanalı kıyısındaki “Tel Aviv Beach” plaj barını işleten Molcho ailesinin en yeni projesini oluşturuyor. Sarı rengiyle dikkat çeken Neni Food Truck hafta sonu akşamlarında Volksgarten’de park ediyor ve Hamşuka (kıymalı humus) ve falafel gibi oryantal sokak yemekleri satıyor. A Speedy Potato ise patates görünümünde bir kumpir vagonu ve fırında pişirilen organik patatesler ve büfenin kendi imalatı soslar sunuyor. Pizza Mobile ise çok daha büyük ve enfes odun fırını pizzalarının pişirildiği, tadilat görmüş bir antika kamyona yerleştirilmiş bir seyyar fırından oluşuyor.

Hayatın tatlı yanları ise Millie The Vintage Caravan tarafından ikram ediliyor. Retro pastel renklerde eski bir kamping karavanı (1966 model) içinde, sokak etkinlikleri sırasında dondurulmuş yoğurtlar ve sıcak waffle çeşitleri sunuluyor. 2012 yılından bu yana hizmet veren Espressomobil espresso servisi yapmak için dönüştürülmüş büyüleyici güzellikte on bir Piaggio roller tipi motosiklete sahip. Bu motosikletlerde şehrin çeşitli yerlerinde paket servis olarak Fair-Trade kahveleri ve küçük tatlı çeşitleri satılıyor. Espressomobil iki tekerlekli kahve barlarının yanında Mariahilfer sokağında ve Grinzig’de iki sabit Coffee-to-go dükkanında paket servis kahve satışı yapıyor.

Viyana sokak yiyecekleri ayrıca 26.9. ile 4.0.2015 arasında gerçekleşecek olan bu yılki Viyana Gıda Haftası’nın merkezinde yer alacak.

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links