By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 09/2015 Termy i spa: relaks w Wiedniu


Na południowym skraju Wiednia znajduje się jedna z najnowocześniejszych term miejskich w Europie. Therme Wien ma łączną powierzchnię 75 000 m² i imponującą ofertę: 26 basenów, 23 sauny i  kabiny parowe, 2500 leżaków i strefę zdrowia o powierzchni 6000 m². Przestronne strefy kąpielowe są rozmieszczone jak kamienie na brzegu strumienia wody i połączone strefami termalnymi, w których znajdziemy rozległe kryte i zewnętrzne baseny, podgrzewane ławki i leżanki. Oddzielna, trzypoziomowa część termy jest w całości przeznaczona dla osób poszukujących ciszy i spokoju. Oświetlona łagodnym, przyciemnionym światłem, jest wyposażona m.in. w jacuzzi, leżanki do masażu i „basen ciszy”. Oprócz tego można tu skorzystać z masaży i terapii relaksacyjnych, jak wata, watsu czy aqua relaxing, a do tego jeszcze z zabiegów kosmetycznych dla ciała i twarzy oraz stylizacji włosów.

Połączenie odprężenia z pielęgnacją urody oferują wiedeńskie Day Spa, z których kilka można znaleźć w luksusowych hotelach miasta. W Day Spa słynnego hotelu Sacher można skorzystać z zabiegu pod zachęcającą nazwą Luxury Chocolate Treatment. Indywidualne pakiety spa z sensacyjnym widokiem na Wiedeń oferuje The Ring Day Spa w hotelu o tej samej nazwie przy Ringstrasse – także osobom, które nie zaliczają się do jego gości! So SPA, ekskluzywna strefa wellness hotelu Sofitel Vienna Stephansdom, łączy tradycje odnowy biologicznej z całego świata z francuską kosmetyką. The Ritz-Carlton Vienna w sercu Wiednia posiada natomiast pierwsze w Austrii Guerlain Spa. Spa Club luksusowego hotelu Sans Souci Wien to oaza wellness na 450 m², która proponuje spragnionym relaksu klientom obszerną paletę zabiegów, trzy sauny, łaźnię parową, siłownię i 20-metrowy basen. W hotelu Palais Hansen przy Ringstrasse znajduje się Kempinski The Spa o powierzchni 800 m², które mieści siłownię, sześć gabinetów zabiegowych i trzy sauny. W Arany Spa w hotelu Park Hyatt Vienna goście relaksują się w luksusowej scenerii ze złota, masy perłowej i szlachetnych gatunków drewna. Mierzący 100 m² basen z podwodną muzyką to obok sauny, łaźni parowej i sanarium duma tego obiektu.

Luksusowe Dhevari Day Spa na Berggasse stawia na azjatyckie klimaty i wyselekcjonowaną ofertę wschodnich i zachodnich zabiegów. Podobnie jak luksusowe azjatyckie spa Aisawan koło katedry św. Szczepana, w którego repertuarze znajdziemy bogatą ofertę złożoną z masaży, zabiegów wodnych i kosmetycznych. Mon Corps w 4. dzielnicy oprócz klasycznych zabiegów dla ciała z użyciem ekologicznych kosmetyków proponuje też odprężenie w łaźni tureckiej. Wellness w stylu orientalnym należy oczekiwać w Aux Gazelles niedaleko Mariahilfer Strasse. Elegancki hammam oferuje różne warianty łaźni tureckiej, oprócz tego można odwiedzić salon piękności. Restauracja w Aux Gazelles serwuje marokańsko-francuską kuchnię, a sąsiadujący z nią klub od czwartku do soboty zaprasza miłośników nocnego życia.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links