By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Wiedeńskie informacje prasowe 09/2015 Wiedeńskie jarmarki świąteczne i noworoczne 2015


Największym i prawdopodobnie najlepiej znanym jarmarkiem jest Wiedeński Jarmark Bożonarodzeniowy i Wiedeński Adwent (Wiener Christkindlmarkt und Adventzauber) na Placu Ratuszowym, który ma ok. 150 stoisk, warsztaty majsterkowania dla dzieci i przepięknie przystrojone drzewka w Parku Ratuszowym. Na rękodzieło, tradycję i muzykę adwentową stawiają Starowiedeński Jarmark Bożonarodzeniowy (Altwiener Christkindlmarkt) na placu Freyung i Jarmark Adwentowy am Hof. Jarmark świąteczny na Placu św. Szczepana przed katedrą prezentuje rękodzieło artystyczne i pokazy rzemiosła. Od zeszłego roku przed Hofburgiem odbywa się c.k. Jarmark Świąteczny na Michaelerplatz (K.u.k. Weihnachtsmarkt am Michaelerplatz), który ma w swej ofercie przede wszystkim wyroby austriackich producentów. Świąteczna Wioska na Placu Marii Teresy, ulokowana pomiędzy Muzeum Historii Sztuki a Muzeum Historii Naturalnej, oferuje rękodzieło artystyczne i kulinaria, np. poncz i grzane wino. Kiedy następnie zamienia się w Wioskę Sylwestrową, w kramach pojawiają się przynoszące szczęście drobiazgi, np. świnki, kominiarze itp.

Na wiedeńskim Praterze na Riesenradplatz rozkłada się Jarmark Zimowy (Wintermarkt am Riesenradplatz), a przed barokowym pałacem księcia Eugeniusza Sabaudzkiego Wioska Świąteczna przed Belwederem (Weihnachtsdorf Schloss Belvedere). Jarmark rękodzieła Art Advent – Sztuka i rękodzieło na Placu Karola przed wspaniałym kościołem pw. św. Karola Boromeusza specjalizuje się w wyrobach artystycznych, a oprócz tego zaprasza dzieci na słomiany plac zabaw. Pink Christmas in Vienna koło Naschmarktu to jarmark świąteczny gejów i lesbijek. Jarmark Świąteczny na Spittelbergu zachwyca romantycznymi uliczkami i bogatą ofertą rękodzieła artystycznego i gastronomii. Zima w MQ w pobliskiej Dzielnicy Muzeów to przedświąteczny jarmark bez kiczu, za to z „lodowymi pawilonami”, torem do eisstocka i popisami didżejów. Podczas Jarmarku Kulturalnego i Bożonarodzeniowego (Kultur- und Weihnachtsmarkt) przed Pałacem Schönbrunn swoje wyroby – rękodzieło artystyczne, ozdoby choinkowe i pomysły na prezenty – prezentuje ok. 80 wystawców z Austrii i krajów sąsiednich. Do tego można się uraczyć gorącym ponczem i świątecznymi wypiekami. Po sylwestrze jarmark przed pałacem zamienia się w Jarmark Noworoczny, na którym można się zaopatrzyć w ładne drobiazgi.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links