• Contact

  • Advertising Material

  • Bus Drivers' Guide

  • Event Highlights


Wiedeńskie informacje prasowe 09/2015 Koncerty adwentowe i sylwestrowe w Wiedniu


Podczas czterech adwentowych weekendów wiedeński Ratusz będzie gościł chóry z całego świata. Międzynarodowe Śpiewy Adwentowe zaprezentują co tydzień, od piątku do niedzieli, bogaty program złożony z pieśni ludowych, adwentowych i kolęd z najróżniejszych krajów – wstęp jest wolny. Również w cztery przedświąteczne weekendy soliści i solistki Wiedeńskiej Orkiestry Kameralnej zaproszą na Koncerty Adwentowe w katedrze św. Szczepana. W piątkowe, sobotnie i niedzielne wieczory można będzie posłuchać dzieł Wolfganga Amadeusza Mozarta, Jana Sebastiana Bacha, Franciszka Schuberta, Józefa Haydna oraz najpiękniejszych pieśni adwentowych. Podobny program oferują koncerty z cyklu Trompetenzauber im Advent w kościele św. Anny od 27.11.2015 r. W pięknym (ogrzewanym) barokowym kościele prezentowane będą utwory na trąbkę z towarzyszeniem organów i pianina.

Tradycyjne kolędy w nowych aranżacjach zabrzmią podczas koncertu Christmas in Vienna 19.12.2015 r. (prapremiera 18.12.2015 r.) w Wielkiej Sali filharmonii Konzerthaus. Ponad 150 artystów chórów i orkiestr zaprezentuje podczas tego koncertu galowego interpretacje klasycznych utworów, takich jak „Cicha noc”, a soliści z różnych zakątków świata zaśpiewają kolędy ze swoich ojczystych krajów. Do najznakomitszych gości tegorocznego koncertu należą sopranistka Valentina Nafornita, mezzosopranistka Angelika Kirchschlager i tenor Piotr Beczała.

Wiedeń tradycyjnie wita Nowy Rok „Zemstą Nietoperza” Johanna Straussa. Operetka z genialną muzyką „Króla walca” zostanie wystawiona w Operze Wiedeńskiej (31.12.2015, 1 + 3.01.2016) i w Operze Ludowej (31.12.2015). „The Philharmonics” i ich znakomici goście, m.in. sopranistka Valentina Nafornita, zapraszają do filharmonii Konzerthaus na sylwestrową galę z muzycznymi przebojami. O północy w dużym foyer filharmonii zostanie odtańczony walc. W Theater an der Wien Angelika Kirchschlager i Anne Sofie von Otter z okazji Nowego Roku zabiorą słuchaczy do muzycznych światów Kurta Weilla. Gala sylwestrowa to preludium dla premiery „Opery za trzy grosze”, która zostanie wystawiona w 2016 r. z okazji dziesiątego jubileuszu teatru znanego jako „Nowa Opera”.

Silvesterpfad – szlak sylwestrowy – 31.12.2015 zamieni wiedeńskie śródmieście w jedną wielką imprezę. Rozrywkę zapewnią sceny prezentujące występy i muzykę od walca po pop. Bal Sylwestrowy w Hofburgu zaprasza do hucznej zabawy w reprezentacyjnych salach pamiętających czasy Cesarstwa, przy skocznej muzyce i w znakomitym towarzystwie gwiazd baletu i opery. Najważniejsze muzyczne wydarzenia przełomu roku to oczywiście Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich w Złotej Sali Musikverein z prapremierą 30.12.2015, właściwym Koncertem Sylwestrowym (31.12.2015) i Koncertem Noworocznym (1.01.2016). Ze względu na duże zainteresowanie losowanie biletów odbywa się wyłącznie przez stronę internetową Filharmoników Wiedeńskich.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Rate this article
Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links