By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.


Wiedeńskie informacje prasowe 09/2015 Wiedeńska jesień sztuki 2015


Wiedeńskie targi viennacontemporary – w tym roku w terminie od 24 do 27.09.2015 – to wielki zjazd kolekcjonerów sztuki, właścicieli galerii, ekspertów i miłośników  sztuki z całego świata. Nowe targi odbywające się w Marx Halle w 3. dzielnicy prezentują współczesną sztukę z Europy Środkowej i Wschodniej oraz doborową ofertę galerii. Zespół viennacontemporary organizował przedtem targi sztuki Viennafair na terenie Targów Wiedeńskich. Wraz z nową nazwą impreza otrzymała także nową lokalizację. Objęta ochroną zabytków Marx Halle została wybudowana pod koniec XIX wieku jako pierwsza w Wiedniu konstrukcja ze stali kowalnej i do dziś imponuje architekturą i wielkością. W terminie  8 -11.10.2015 r. na terenie Targów Wiedeńskich w 2. dzielnicy odbędą sie targi sztuki Viennafair – pod nowym kierownictwem, ale skoncentrowane wokół sprawdzonej już tematyki międzynarodowej sztuki współczesnej. Oprócz tego wydarzenie to zostanie po raz pierwszy rozszerzone o targi przeznaczone specjalnie dla handlarzy dzieł sztuki, które pod tytułem Viennafair Masters odbędą się w tym samym miejscu i tym samym czasie.

Skoncentrowany ładunek sztuki stanie się udziałem uczestników Vienna Art Week od 16 do 22.11.2015. Wystawy, dyskusje panelowe, wykłady, rozmowy z artystami, tematyczne wycieczki z przewodnikiem, instalacje, interwencje i performance na tydzień zamienią Wiedeń w mekkę miłośników i znawców sztuki z całego świata. Podczas Nocy Muzeów 3.10.2015 będzie można oglądać zbiory sztuki i wystawy ok. 100 wiedeńskich muzeów i instytucji kultury od godz. 18.00 do 1.00 w nocy – wystarczy nabyć tylko jeden bilet  wstępu. Oprócz tego będą rozmowy z artystami, wieczory autorskie i muzyka na żywo. Bilet na „Noc Muzeów” uprawnia także do bezpłatnych przejazdów autobusami i komunikacją publiczną.

Kontakt dla mediów

Vienna Tourist Board
Nikolaus Gräser
Tel. (+ 43 1) 211 14-365

Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Rate this article
Recommend article

Please complete all the mandatory fields marked with *.
The data and email addresses you provide will not be saved or used for other purposes.

From
to
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links