By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Viyana Basın Bildirisi - 5/2015 Viyana’nın 2015 ilkbahar ve yaz müzik olayları


Daha önce nisan ayında da olduğu gibi, Viyana Devlet Operası Mayıs, Haziran ve Eylül 2015’te de Meydanda canlı opera (Oper live am Platz) etkinliğiyle seçilmiş gösterileri Ringstrasse üzerindeki binanın önüne kurulu bir beyaz perdeden naklen canlı yayınlayacak. Bu açık hava etkinliğine giriş ücretsiz. Ücretsiz girilen diğer bir olay, 14.5.2015 gecesi Viyana Filarmoni Orkestrasının Schönbrunner sarayının parkındaki Yaz Gecesi Konseri, Viyana konser takviminin bir zirvesini oluşturuyor. Viyana Filarmoni Orkestrası o gece rüya gibi bir kulis önünde, Zubin Metha yönetiminde en üst düzeyde müzik zevki sunacaklar.

Rock in Vienna rock müziği festivali de 4 – 6.6.2015 günlerinde Metallica, Muse ve Kiss gibi efsaneleri ağırlayacak ve Tuna üzerindeki Donauinsel adasının açık hava sahnelerinde ayrıca Incubus, Limp Bizkit, Faith No More ve Body Count feat. Ice-T gibi dev konserler izlenecek. Yine aynı adada gerçekleşen Donauinselfest ise üç milyondan fazla ziyaretçisiyle Avrupa’nın en büyük ücretsiz açık hava şenliğidir. 26 ile 28.6.2015 günleri arasında birden fazla sahne üzerinde yaklaşık 2.000 sanatçı pop müzikten güncel hit şarkılara, caz müziğinden elektronik müziğe uzanan bir yelpazede konserler verecekler. Ayrıca tam 4,5 kilometre uzunluğunda bir şenlik yolu boyunca 250 gastronomi standı yer alacak.

Şehrin en güzel müzik sahneleri 29.6. ile 8.7.2015 günleri arasındaki Jazz Fest Wien boyunca cazla dolacak: Viyana Devlet Operasından Viyana Belediye Sarayı’na ve Arkadenhof meydanına kadar. Belediye sarayının önündeki meydanda (Rathausplatz) 4.7. ile 6.9.2015 arasında her akşam girişi ücretsiz olan bir Müzik Filmleri Festivali (Musikfilm-Festival) gerçekleşecek ve burada dev bir beyaz perde üzerinde klasik müziğin çok sevilen örnekleri gösterilecek ve tüm dünyadan lezzet örnekleri tüketilebilecek. 23 ile 26.7.2015 arası günlerde Viyana’da ayrıca Karlsplatz çevresinde düzenlenen ücretsiz Popfest Wien Viyana şehrinde güçlü ve yenilikçi pop müziği sanatçılarının yetiştiğini kanıtlayacak.

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links