By using our website, you are agreeing to cookies being stored and Google Analytics being used on your device in order to offer the best possible service. You can find more information on this here.

Colorful tiles on the roof of St. Stephen's Cathedral in Vienna

Viyana Basın Bildirisi - 1/2015 Yeni Viyana Otelleri


En olağan dışı yeni projelerden biri, 2. Bezirk'teki Magdas Hotel'dir (açılışı Şubat 2015'te). Yeşil Prater parkı yanındaki eski bir huzurevi 95 odalı ve kütüphane, ev sineması ve bisiklet kiralama gibi hizmetler sunan bir ekonomik otele dönüştürüldü. Caritas Wien yardım derneğinin bu projesi otelcilik uzmanları tarafından çeşitli ülkelerden mültecilerle birlikte yürütülüyor ve kendini sosyal bir girişim olarak sunuyor. Viyana'nın batı garı yakınında da Ekim 2015'e kadar Hotel Cocoon Wien hizmete girecek; bu amaçla Mariahilfer caddesindeki bir alışveriş bölgesi BEHF mimarlık bürosu tarafından 372 yataklı bir ekonomik tasarım oteli haline getirilmekte. Viyana Ringstrasse üzerinde de Schubertring 10-12 adresinde, anayasa güvenliği ve terörizmle mücadele dairesinin eski merkezi Sonbahar 2015'e kadar bir otel haline getirilecek.

Viyana ana tren garı etrafında da halen çok sayıda yeni otel hizmete girmeye hazırlanıyor. Nisan 2015'te 135 odasıyla (3 yıldız sınıfında olması planlanıyor) Hotel Schani Wien faaliyete geçecek. Otel Viyana atmosferini modern teknolojilerle birleştirecek ve Viyanalı bir otelci ailesi tarafından Fraunhofer İş Ekonomisi ve Organizasyonu Enstitüsü IAO ve başka ortaklarla birlikte "akıllı otel" konseptiyle geliştirilmekte. Star Inn Hotel Premium Wien Hauptbahnhof da yine Nisan 2015'ten itibaren 3 yıldız düzeyinde 300 odayla hizmet vermeye başlayacak. Hemen yanı başında da 2015 yılının ortalarında 533 odasıyla, Motel One zincirinin Avusturya'daki en büyük şubelerinden biri olan Model One Wien-Hauptbahnhof açılışını yapacak.

2014'ün yeni açılan otelleri arasında, Kasım'da açılan Motel One Wien-Staatsoper yer aldı. 400 odalı bu ekonomik tasarım oteli Viyana devlet operası yakınında anıt koruması statüsüne sahip bir bina içerisinde bulunuyor. Lüks otel kesiminde de Haziran 2014'ten bu yana Park Hyatt Vienna mevcut Premium otel seçeneklerini 143 oda ve süit ile genişletiyor. Bu otel de şehrin iç kısmında tadilattan geçen bir tarihsel bina kompleksinde yer alıyor ve daha önce bir banka merkezini barındırıyordu ve içinde şimdi de Viyana'nın lüks alışveriş bölgesi "Goldenes Quartier" (www.goldenesquartier.at) bulunuyor. Lean Luxury (Yalın Lüks Sınıfı) pazar kesimine de, Mayıs 2014'te 3. Bezirk'te açılan 154 yataklı Ruby Sofie Hotel hitap ediyor. Bu otelin konsepti, uygun fiyatla özel tasarım dekorasyona sahip küçük odalara dayanıyor.

Schönbrunn sarayı içerisinde de 2014 ilkbaharından bu yana bir exlusive otel süiti hizmet veriyor. Sarayın doğu kanadındaki Schloss Schönbrunn Suite 167 m² imparatorluk atmosferi sunuyor. İç dizayn ve donatım Maria-Theresia avizeleri, kartonpiyer ve Damasko desenleriyle Habsburg hanedanının eski yaz rezidansının stilini esas alıyor. Şubat 2014'te de Tuna kıyısındaki görkemli bir gökdelen içerisinde İspanyol Meliá Hotels International grubu dört yıldızlı bir yaşam tarzı otelini açtı. Meliá Vienna'nın 253 odası ve süiti 250 metre yüksekliğiyle Avusturya'nın en yüksek binası olan DC Tower 1 (mimarı Dominique Perrault) içerisinde 4. kattan 15. kata kadarki kısmı kaplıyor. 58 katlı gökdelenin en üst iki katında da otelin roof top barı ve restoranı faaliyet gösteriyor.

İrtibat için:

Florian Wiesinger
Türkiye Uluslararası Basın Yetkilisi
Viyana Turizm Ofisi

Rate this article
Feedback to the vienna.info editorial team

Please complete all the mandatory fields marked with *.

Title *
Service links